НОВИНИ

Порошенко покладає великі надії на "мирний план" Путіна напередодні переговорів у Мінську

Президент України Петро Порошенко розраховує на те, що спільний з Росією план дій із врегулювання конфлікту на Донбасі може стати основою для консультацій тристоронньої контактної групи, яка збереться 5 вересня у Мінську. Про це повідомили в прес-службі глави держави, інформуючи про телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Співрозмовники обговорили зусилля президента України для досягнення миру на Донбасі. Порошенко висловив сподівання, що пропозиції щодо режиму припинення вогню будуть втілені всіма сторонами.

Порошенко підтримав готовність російської сторони до реалізації спільного плану дій з мирного врегулювання. На його переконання, план дій повинен містити взаємні зобов’язання щодо режиму двостороннього припинення вогню, його моніторингу та верифікації з боку ОБСЄ, виведення всіх іноземних військ з території України, запровадження буферної прикордонної зони, звільнення всіх заручників та громадян України, що незаконно утримуються на території РФ.

Порошенко повідомив Меркель, що він розраховує на те, що такий спільний план дій може стати основою для консультацій тристоронньої контактної групи, яка збереться 5 вересня у Мінську.

Наприкінці розмови Петро Порошенко та Ангела Меркель скоординували позиції напередодні Саміту НАТО, що відбудеться 4-5 вересня у Ньюпорті.

Нагадаємо, президент Росії Владімір Путін оприлюднив свій план вирішення ситуації на Донбасі, який передбачає відведення українських військ, незастосування авіації та зупинку наступу бойовиків, яких підтримує його регулярна армія.

Тим часом, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що "сім пунктів" російського президента схожі більше на план порятунку для російських терористів та спрямовані на замороження конфлікту.

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.