НОВИНИ

Путін розповів деталі "мирного плану", який запропонував Порошенку

Президент Росії Владімір Путін назвав сім умов, які необхідні для припинення вогню на Донбасі. Про це він заявив під час візиту до Монголії.

За словами російського президента, перший пункт його мирного плану передбачає "припинення активних наступальних операцій збройних формувань ополченців Південого-Сходу України на донецькому і луганському напрямках".

"Друге - відвести збройні підрозділи силових структур України на відстань, що виключає можливість обстрілу населених пунктів артилерією і всіма видами систем залпового вогню" – заявив Путін.

Окрім того, російський президент хоче встановити "міжнародний контроль" за ситуацією у зоні конфлікту.

"Третє – передбачити здійснення повноцінного та об'єктивного міжнародного контролю за дотриманням умов припинення вогню і моніторингом обстановки" – сказав він.

"Четверте – виключити застосування бойової авіації проти мирних громадян і населених пунктів у зоні конфлікту" – додав російський лідер.

Останні три пункти передбачають повний обмін полоненими, "гуманітарні коридори" та відновлення інфраструктури Донбасу.

"Далі – організувати обмін насильно утримуваних осіб за формулою "всіх на всіх" без будь-яких попередніх умов, шосте – відкрити гуманітарні коридори для пересування біженців і доставки гуманітарних вантажів в міста та інші населені пункти Донбасу – Донецьку та Луганську області. І, нарешті, сьоме - забезпечити можливість направлення в постраждалі населені пункти Донбасу ремонтних бригад для відновлення зруйнованих об'єктів соціальної та життєзабезпечуючої інфраструктури", – завершив Путін.

Нагадаємо, 3 вересня у прес-службі Петра Порошенка повідомили, що президенти України та Росії домовилися про припинення вогню на Донбасі. Пізніше, у прес-службі Путіна цю інформацію заперечили, оскільки "Росія не є стороною конфлікту", але згодом в Україні уточнили, що таки домовилися про "режим припинення вогню".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.