За його словами, після відмови Апеляційного суду у звільненні Луценка за станом здоров’я у захисту екс-міністра достатньо аргументів для подання в Європейський суд з прав людини скарги про позбавлення Луценка права на справедливий суд, не чекаючи рішення Вищого спеціалізованого суду України.
«У грудні 2012 року, коли виправна установа нам відмовила в подачі подання в Менський районний суд про звільнення Юрія Луценка від відбування покарання, ми зрозуміли, що всі засоби національного захисту прав Луценка, зокрема, щодо його незаконного утримання в місцях позбавлення волі вичерпані», – зазначив адвокат.
Тепер, за його словами, відкрита дорога до Європейського суду, «щоб ми звернулися туди зі скаргою на порушення права на справедливий суд».
«Регламент Європейського суду дозволяє нам це робити, тому ми цю ситуацію довели. Зокрема відомо, що я звертався до Окружного адміністративного суду і просив визнати протиправним бездіяльність ВАСУ. Мені Адміністративний суд відмовив у прийнятті такої заяви, заявивши, що вона непідсудна Адміністративному суду. Тобто, у мене більш ніж достатньо доказів про те, що всі національні засоби захисту прав Луценка вичерпані, у нас є надія тільки на Європейський суд», – підсумував Баганець.
Нагадаємо, 18 лютого Апеляційний суд Чернігівської області відмовився задовольнити скаргу захисту на рішення судді Менського райсуду Олександра Савченка у відмові в клопотанні адвокатів екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка щодо його звільнення від подальшого відбування покарання за станом здоров’я.
Як відомо, Європейський суд з прав людини 3 липня 2012 року визнав арешт Юрія Луценка незаконним, та таким, що порушує права людини.
Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценку €15 тис. моральної компенсації.
Уряд України оскаржив це рішення Євросуду, однак програв апеляцію.