НОВИНИ

Євросуд зобов’язав Україну виплатити Луценку 15 тис. євро

Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити Юрію Луценку 15 тис. євро моральної компенсації. Таке рішення було оприлюднено у вівторок в Страсбурзі в Європейському суді з прав людини за результатами розгляду скарги "відомого опозиційного політика на його арешт".

Як повідомляв Тиждень, Європейський суд визнав арешт Юрія Луценка незаконним, таким, що порушує права людини.

Зокрема, Євросуд нарахував сім порушень конкретних статей Європейської конвенції з прав людини: два порушення параграфа 1 статті 5 (право на свободу і безпеку) щодо арешту і взяття Луценка під варту, порушення параграфа 2 статті 5 (право бути поінформованим щодо причини арешту), два порушення параграфа третього статті 5 (право оскаржити своє утримання під вартою). 

Крім того, суд визнав порушення статті 18 конвенції (межі використання обмежень щодо прав) за скаргою Луценка про використання владою арешту як методу виключення його з політичного життя й від участі в майбутніх парламентських виборах.

Нагадаємо, Луценко був затриманий в грудні 2010 року, з тих пір він перебуває в СІЗО.

27 лютого 2012 року Печерський суд визнав Луценка винним у перевищенні повноважень і засудив його до чотирьох років ув'язнення з конфіскацією майна. Апеляційний суд міста Києва підтвердив вирок Печерського суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.