За даними Lursoft, інвестиції українських приватних та юридичних осіб присутні в основному капіталі майже 900 зареєстрованих в Латвії компаній. Найбільшими прибутками та обсягами отриманих інвестицій на тлі "українських" латвійських компаній можуть похвалитися деякі комерційні банки.
Найбільша з діючих в Латвії компанія з українським капіталом – це комерційний банк PrivatBank. Основний капітал банку – 80 млн. євро. У 2012 році оборот банку склав 16,4 млн. євро , прибуток – майже 2 млн. євро.
Основний акціонер банку PrivatBank (контролює 75 % акцій) – найбільший український комерційний банк "ПриватБанк". Співвласники останнього – відомі в Україні мільярдери Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, кожен володіє 9 % акцій PrivatBank.
Український "ПриватБанк" почав працювати в Латвії, купивши у 2001 році частки капіталу неплатоспроможного латвійського банку Paritāte. Пізніше значна частина акцій колишнього Paritāte перейшла у власність кіпрської фірми Unimain Holdings. Комісія ринку фінансів і капіталу заборонила новому співвласнику голосувати на зборах акціонерів , і після попередження аудиторів про ризик втрати банківської ліцензії власниками акцій PrivatBank стали Коломойський і Боголюбов.
У Латвії Коломойський і Боголюбов "засвітилися" в 2011 році. Латвійські ЗМІ тоді активно писали про те, що обидва українських мільярдера зустрічалися з тодішнім прем'єр-міністром Валдісом Домбровскісом і цікавилися можливістю придбати частки капіталу авіакомпанії airBaltic, котрі переживала серйозну кризу.
Найбільшим прибутком серед латвійських компаній з українським капіталом може похвалитися банк Reģionālā investīciju banka . За підсумками 2012 року прибуток банку склав 2,2 млн. євро при обороті в 26 млн. євро. Основним співвласником Reģionālā investīciju banka виступає один з найбільших українських банків "Південний", штаб-квартира якого розташована в Одесі.
"Південній" належить сім'ям одеських бізнесменів Юрія Родіни і Марка Беккера. За даними банку, на 1 січня 2014 його найбільшими акціонерами залишалися Юрій Родіна (18,7062 %), Алла Ванецьянц (11,2371 %), Марк Беккера (19,1539 %).
За підсумками 2012 року співвласник банку "Південний" Юрій Родіна став одним з найбагатших мешканців Одеси: в складеному журналом Focus рейтингу 200 найбагатших українців він зайняв 127 позицію. Його статки оцінили в $69,4 млн.
Одним з великих офіційно відомих українських інвесторів в Латвії також є український фінансист і депутат українського парламенту Іван Фурсін. Він також одесит. До недавнього часу був членом підтримувала екс-лідера України Партії регіонів, проте 23 лютого покинув цю партію, а також відповідну парламентську фракцію, ставши позафракційним депутатом.
У Латвії Фурсіну належить фірма Dzintara mežs, якій належить компанія C&R Invest, котрій у свою чергу належить 14,6% акцій латвійського комерційного банку Trasta Komercbanka. Trasta Komercbanka позиціонує себе, як міжнародний нішевий банк, що надає індивідуально підібраний набір послуг заможним клієнтам .
Як повідомляє українська версія Forbes, в 2013 році стан Фурсіна оцінювався в $146 млн. Forbes повідомляє, що Фурсін – бізнес-партнер і друг досить відомого українського бізнесмена та інвестора Дмитра Фірташа (його статок Forbes оцінює в $673 млн.).
У 2003 році бізнесмени познайомилися, а в 2004-му Фурсін став партнером Фірташа в газотрейдера RosUkrEnergo, отримавши 5% акцій компанії. Відповідав за інвестиційно-банківські та юридичні питання.