У Києві на виборах гречка не спрацювала, а на Сході та Півдні принесла «урожай»

3 Листопада 2012, 17:12

Так, у скандальному 215-му окрузі Києва, секретар Київської міської ради Галина Герега, яка протягом цілої виборчої кампанії облаштовувала дитячі майданчики,встановлювала лавочки, відкривала в школах комп’ютерні класи, закуповувала для учнів нові парти, роздавала виборцям продуктові набори, таки програла своєму суперникові, кандидату від ВО «Свобода» Андрієві Іллєнку.

Екс-секретар Київради Олесь Довгий, який балотувався у 214-му окрузі столиці, під час виборчої кампанії організовував свята для дітей, відвідував дитсадочки, роздаючи дітям солодощі, пенсіонерам допомагав тонометрами і продпайками. Але це не забезпечило йому перемоги. Відтак він зайняв 2-е місце, набравши на 5,4% менше, ніж його суперник, ударівець Віктор Чумак.

Та сама доля спіткала і кандидата в нардепи від Партії регіонів, кума Дмитра Табачника, автора скандального законопроекту «Про вищу освіту» Максима Луцького. Він намагався підкуповувати виборців і продпайками, і ліками зі своїм портретом, і шампанським. Але у 222-му окрузі в Києві він зайняв «заслужене» 3-є місце, програвши представникам УДАРу і «Батьківщини».

Кандидат у 83-му окрузі, що в Івано-Франківську, Олександр Шевченко, який є директором туристичного комплексу «Буковель», надавав можливість місцевим медикам безкоштовно відпочити на своєму курорті, організував для учасників війни безкоштовний концерт грузинського співака Вахтанга Кікабідзе. Проте його доброчинність оцінили лише 24,64% мешканців округу, що удвічі менше за тих, хто проголосував за переможця – "свободівця" Олександра Сича.

Виборчого гарбуза отримав і кандидат у 88-му окрузі (Коломия, Івано-Франківська область), екс-заступник міністра юстиції Богдан Гдичинський. Під час виборчої кампанії він здійснював роботу з освітлення центральних вулиць міста; дарував велосипеди працівникам територіального центру соціального обслуговування та листоношам, регулярно організовував караоке, облаштував неофіційну фан-зону до Євро-2012. До того ж організував поїздку 150 представників місцевого самоврядування до Австрії для вивчення закордонного досвіду. Проте потерпів поразку через кандидата від «Батьківщини» Олександра Левицького і самовисуванця Олександра Донія, за яких виборці віддали 27,69% і 43,95% голосів відповідно, тоді, як за Гдичинського – 23,24%.

Колишній регіонал, голова Дубенської районної держадміністрації (Рівненська область) Данило Корилкевич, який балотувався у 154-му окрузі, під час виборчої кампанії вручав обдарованим учням та заслуженим вчителям стипендії у розмірі 1 000 гривень. Проте це все ж не допомогло йому обігнати на виборчих перегонах висуванця ВО «Батьківщина» Валентина Королюка.

Кандидат від Партії регіонів Олег Надоша намагався підкупити виборців, проводячи безкоштовні консультації для учнів із малозабезпечених родин щодо підготовки до ЗНО. Проте результат на виборах у 146-му окрузі, що на Полтавщині, показав, що ці «добрі справи» виборці не оцінили. Надоша зайняв 3-є місце, програвши представнику «Батьківщини» Вікторові Тарану і самовисуванцю Юрієві Шаповалу.

Потерпів поразку і регіонал Олексій Журавко, який балотувався у 186-му виборчому окрузі, що на Херсонщині. Під час виборчої кампанії кандидат подарував місцевій міліції 5 автомобілів, зокрема одну патрульно-постову машину та відеокамеру для прес-центру. Проте в кінцевому результаті отримав 21,94% голосів, що не дало йому змоги обігнати самовисуванця Федора Негоя і стати народним депутатом.

Однак, необхідно зазначити, що в деяких регіонах країни підкуп таки спрацював. Найбільшою мірою це стосується Донецької, Одеської, Харківської областей та Криму. Так, на мажоритарних округах перемогли такі одіозні фігури, як Сергій Клюєв, Тетяна БахтеєваОлексій АзаровСергій КіваловІрина ГорінаОлександр Фельдман, Юлія Льовочкіна.

Наразі боротьба між «гречкою» і чесним вибором ще триває, зокрема за перемогу продовжують змагатися два «благодійники» – регіонал Петро Мельник (ОВО №95, Київська область) і депутат-«тушка» Богдан Губський (ОВО №197, Черкащина).