У Кличка вважають, що фінансова поліція забезпечуватиме зростання статків близьких до влади людей

12 Березня 2013, 07:36

«Сьогодні підприємці чудово розуміють, що замість податкової міліції планується створити «монстра» з набагато ширшими повноваженнями і максимально можливими функціями. Бізнес отримує чіткий сигнал від влади: якщо він іще не в тіні, то необхідно туди бігти», – зауважила Продан.

За її словами,  така структура все одно не стане єдиним слідчим органом.

«Фінансова поліція буде новим центральним органом виконавчої влади, який матиме необмежені повноваження. Бізнес буде змушений перебратися у тінь, а це відповідно вплине на зменшення доходів бюджету. На противагу цьому будуть збільшуватися доходи тих людей, які мають можливість сьогодні впливати на створення таких структур», – наголосила Продан.

Як повідомлялось, нещодавно на узгодження міністерству фінансів та міністерству доходів та зборів був розісланий проект закону «Про Службу фінансових розслідувань України (фінансової поліції)», який пропонує зробити СФР окремим силовим органом зі спеціальним статусом та майже необмеженими повноваженнями, який буде підпорядковуватися безпосередньо президенту Віктору Януковичу.

Серед функцій Служби фінансових розслідувань буде і контроль за дотриманням законодавства в сфері держзакупівель, і боротьба з розтратою бюджетних коштів на всіх рівнях, включно з підприємствами, які отримують допомогу з державних або місцевих бюджетів, та проведення внутрішнього аудиту розпорядників бюджетних коштів. Крім того, у функції фінансової поліції буде входити протидія відмиванню доходів та боротьба з корупцією.

Нагадаємо, у листопаді 2012 року міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявляв, що в Україні немає необхідності створювати окрему структуру з розслідування економічних злочинів.