У Ківалова почули схвальні відгуки Венеціанської комісії про його мовний законопроект

17 Грудня 2011, 15:15

«Сьогодні «Венеціанська комісія» у цілому схвалила наш законопроект «Про засади державної мовної політики», – цитується в повідомленні Ківалов.

Він також висловив надію на те, що незабаром він буде прийнятий у Раді, у зв'язку із чим зніметься напруга в цьому питанні та припиняться спекуляції на цій темі.

Відповідно до повідомлення, доповідач професор Бартолі, виступаючи від імені експертів «Венеціанської комісії», зазначив, що в цьому законопроекті з'явилися державні гарантії захисту регіональних мов і мов нацменшин, але разом з цим він відстоює позиції державної мови – української.

Голова комісії Джанні Букіккіо зазначив, що проект закону, наданий на аналіз, є кроком уперед у вирішенні мовного питання в Україні.

Прес-служба Ківалова також повідомляє, що в депутата після ознайомлення із проектом висновку комісії з мов виникла низка питань і заперечень, які він передав членам комісії, і вони були враховані у висновку комісії.

Нагадаємо, зареєстрований у Раді в 2010 році законопроект № 1015-3 «Про мови в Україні», яким пропонувалося визначити порядок використання мов в Україні, був визнаний «Венеціанською комісією» незбалансованим.

26 серпня 2011 року в парламенті був зареєстрований проект закону №9073 «Про засади державної мовної політики» (автори – депутати Ради від ПР Ківалов і Вадим Колесніченко).

Ним, зокрема, пропонується встановити офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні щонайменше 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджена ця мова.

На початку січня цей законопроект негативно оцінив Верховний комісар Організації з безпеки і співробітництва у Європі у справах національних меншин Кнут Волленбек.