До півсотні солдатів-строковиків військової частини №3017 Нацгвардії залишили розташування частини і вийшли з речами на площу Свободи перед Харківською облдержадміністрацією з вимогою демобілізувати їх у зв'язку із закінченням терміну служби.
Гвардійці скандували "Миру-мир, солдату – дембель".
"Нам говорять: навіщо ви сюди вийшли, в країні війна? Чого ви сюди вийшли за дембель? Пояснюю: нас не задіюють! Ми хочемо, щоб нас почули", – сказав один із солдатів-строковиків Дмитро.
Присутні розповіли журналістам, що служать вже півтора роки, хоча призивалися всього на рік, і навіть приблизних термінів демобілізації їм ніхто не називає.
"Ми у кожного (командира) питаємо: коли дембель? І кожен нам каже: я б тебе відпустив, але є президент… На цій підставі – "до особливого розпорядження"… Жодних встановлених термінів немає. За ці 150 гривень? Я міг за ті півроку, які я тут "переслужив", годувати свою сім'ю і заробляти собі якісь гроші. А мені платять 154 гривні на місяць", – сказав Дмитро.
За його словами, він з товаришами вийшов на площу Свободи, щоб підтримати "строковиків" з в/ч №3027 Нацгвардії, які в понеділок в Києві залишили розташування і вирушили до Адміністрації президента з аналогічними вимогами.
До бійців, що вимагають демобілізації, на пл. Свободи приїхали представники Східного територіального управління (СТУ) Нацгвардії.
Заступник начальника СТУ з роботи із особовим складом Василь Пилипенко ухилився від відповіді на запитання, чи будуть покарані військовослужбовці, покинувши частину.
"Сьогодні вихідний день у хлопців… Кожен, хто так вчинив, не захотів вирішити в письмовій формі, і якщо назву таким словом "дезертир", "зрадник", той, хто пішов на такий вчинок, то це клеймо буде на все життя стояти в вухах. Але це слово буде, як буква закону – дезертир, зрадник. Ніхто цього не хоче. Всі питання можна вирішити спокійно", – сказав Пилипенко.
"Я думаю, що люди відстоюють свою позицію. Вони показали, їм це було необхідно. Ми зараз повертаємося до військової частини і чекаємо подальших дій по службі", – сказав заступник командира частини Станіслав Басараб.
Близько 17.00 солдат відвезли автобусом назад у частину.
Як відомо, у понеділок, 13 жовтня, кілька сотень військових Нацгвардії з-під Києва прийшли до Адміністрації президента з вимогою демобілізації. Вони стверджують, що переслужили свій термін на півроку.
Як відомо, влітку бійцям Нацгвардії, які повернулися з зони АТО, раптово "урізали" зарплати.
Також повідомлялося, що частину гвардійців відправляють до зони АТО без жодних документів.
Як відомо, президент Петро Порошенко вніс на розгляд ВР кандидатуру командувача Нацгвардії Степана Полторака на посаду міністра оборони.
Читайте також: Скандали у Нацгвардії: Неякісні бронежилети, погане харчування та відсутність офіційного статусу