У Канаді повідомили про плани передати Україні летальну зброю

18 Червня 2018, 17:30

Представники Консервативної партії Канади запропонували передати Україні партію летального зброї на 9,5 мільйонів доларів. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

"Це – снайперські гвинтівки, приціли, кулемети "С6", які використовує канадська армія, протитанкові гранатомети "Карл Густав", міномети, прилади нічного бачення, деякий медичне забезпечення", – заявив депутат Палати громад Канади Джеймс Безан.

 

За його словами, це озброєння спочатку призначалася для курдів в Іраку, яких канадці тренували для боротьби проти терористичної організації Ісламська держава. Однак рішення про постачання так і не було прийнято.

 

"Путіна провокує слабкість. І поки Україні буде не вистачати озброєння для захисту власних кордонів – Путін буде продовжувати тиснути. Тільки якщо ми надамо необхідну летальну зброю українській армії, лише тоді ми зможемо побачити, як Путін прибирає свої сили з Донбасу", – наголосив парламентар.

 

Як повідомлялося, на початку червня міністр оборони Канади Харджит Сінгх Сейджжан повідомив, що Канада продовжуватиме підтримувати Україну та збільшить розмір допомоги.

 

Нагадаємо, 29 травня стало відомо, що канадські консерватори під проводом Ендрю Шіїра виступають за те, щоб федеральний уряд надав Україні військове обладнання на суму 9,5 мільйонів доларів, яке спочатку призначалось для курдських сил у боротьбі проти ісламських бойовиків в Іраку. 

 

18 травня Україна підписала з Канадою угоду про військову співпрацю. Угода передбачає не тільки підготовку особового кладу, але й вибухотехнічну та медичну підготовки, модернізацію логістики, професійний розвиток та освіту офіцерів, а також мовні курси та співпрацю у сфері стратегічних комунікації.

 

Як повідомлялося, у квітні Канада передала українським прикордонникам техдопомогу на 500 тис. доларів.