НОВИНИ

У Канаді опозиція вимагає передати Україні зброю, призначену іракським курдам

Консерватори хочуть, щоб уряд Трюдо надав Україні військове обладнання на суму 9,5 мільйонів доларів.

Канадські консерватори під проводом Ендрю Шіїра виступають за те, щоб федеральний уряд надав Україні військове обладнання на суму 9,5 мільйонів доларів, яке спочатку призначалось для курдських сил у боротьбі проти ісламських бойовиків в Іраку. Про це повідомляє канадський телеканал CTV News.

 

Зазначається, що уряд Трюдо 15 місяців тому заявив, що надасть зброю курдам, включаючи рушниці, автомати, легкі міномети, та протитанкові ракети у рамках оновленої місії Канади.

 

Однак стались затримки з отриманням схвалень від іракського уряду а також із запевненнями, що зброю буде відповідно захищено і вона не опиниться в руках воєнізованих груп, яких звинувачують у скоєнні військових злочинів в Іраку.

 

 

До того моменту, коли закупівля зброї відбулась наприкінці минулого року, між іракськими та курдськими силами розпочалось протистояння після того, як курди поновили своє прагнення сформувати незалежну державу на півночі Іраку.

 

Так, зброя досі залишається у сховищах Канадських збройних сил (КЗС) в Монреалі.

 

У свою чергу, тепер консерватори наполягають, щоб цю зброю надіслати Україні.

 

 

"Вони дозволяють цій зброї перебувати у сховищах, збирати пил, а тим часом, насильство в Україні загострюється", - зауважив депутат парламенту Канади від Консервативної партії Джеймс Безан.

 

"Замість того, щоб ця зброя марнувалась, давайте передамо її до рук людей, які можуть її використати", - підкресли він.

 

 

Наголошується, що уряд України звертався до Канади про надання оборонної зброї, але уряд Трюдо не взяв на себе таких зобов’язань, як це зробили в США, хоча дозволив експорт канадської зброї до України півроку тому.

 

Нагадаємо, 18 травня Україна підписала з Канадою угоду про військову співпрацю. Угода передбачає не тільки підготовку особового кладу, але й вибухотехнічну та медичну підготовки, модернізацію логістики, професійний розвиток та освіту офіцерів, а також мовні курси та співпрацю у сфері стратегічних комунікації.

 

Як повідомлялося, у квітні Канада передала українським прикордонникам техдопомогу на 500 тис. доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.