У Грузії Саакашвілі засудили до трьох років в’язниці

5 Січня 2018, 11:15

У Грузії Тбіліський міський суд  заочно засудив до трьох років позбавлення волі колишнього президента країни Міхеїла Саакашвілі, якого звинуватили в зловживанні службовим становищем на посаді президента. Про це в п'ятницю, 5 січня, повідомляє видання "Грузія Онлайн".

Суддя визнав Саакашвілі винним у справі щодо Сандро Гиргвліані. Так, екс-президенту пред'явлено звинувачення за статтею "зловживання службовими повноваженнями".

Згідно з повідомленням, Саакашвілі незаконно пообіцяв тодішньому керівнику Департаменту конституційної безпеки (ДКБ) країни Даті Ахалая, що помилує засуджених за вбивство Сандро Гиргвліані. Згодом, у обхід Комісії з помилування він помилував Геронтія Аланія, Михайла Бібілурідзе, Автанділа Апциаурі і Олександра Гачава, створивши правовий важіль для умовно-дострокового звільнення засуджених.

Нагадаємо, 3 січня окружний адміністративний суд Києва не задовольнив позов екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі щодо рішення Міграційної служби у Київській області "Про відмову Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання особою, яка потребує додаткового захисту".

Як повідомлялося, Саакашвілі вимагає визнати протиправним та скасувати рішення міграційної служби від 1 листопада 2017 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання його особою, яка потребує додаткового захисту. 

У липні 2017 року Президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. У серпні Головна прокуратура Грузії направила запит про екстрадицію Саакашвілі. Екс-президент Грузії заявляв, що готує клопотання до Мін'юсту, в якому наведе аргументи, чому його не можна екстрадувати на батьківщину. 

1 листопада Управління ДМС в Київській області ухвалило рішення "Про відмову Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання особою, яка потребує додаткового захисту".