У Грузії прокуратура висунула звинувачення затриманому екс-мінстру

Акценти
9 Листопада 2012, 07:57

Звинувачення у зловживанні службовими повноваженнями висунуті також проти начальника Об’єднаного штабу збройних сил Ґіорґі Каландадзе і проти командира однієї з бригад Міноборони Зураба Шаматави. Про це повідомив адвокат Давіт Деканоїдзе, наголосивши, що всі троє затриманих не визнають своєї провини.

Звинувачення пов’язані зі справою про побиття шести військовослужбовців, з яких п’ятеро вже дали письмові свідчення.

З ім’ям Бачо (Бачани) Ахалаї, одного з близьких соратників президента Міхеїла  Саакашвілі, пов’язують також випадки знущань над ув’язненими в тбіліській  в’язниці, про які стало відомо у вересні.

Після оприлюднення відеозаписів тортур Ахалая пішов у відставку зі своєї останньої посади міністра внутрішніх справ. Її він обіймав два з половиною місяці, з кінця серпня цього року, а перед тим майже три роки був міністром оборони Грузії. До того, у 2005–8 роках, Бачо Ахалая очолював департамент пенітенціарної служби Міністерства юстиції.

Як повідомлялось, днями Грузією прокотилася хвиля арештів членів колишнього уряду. Зокрема, арештували колишнього міністра внутрішніх справ, а перед тим міністра оборони Бачо Ахалаї, начальника Об’єднаного штабу Збройних сил Ґіорґі Каландадзе і командира 4-ї бригади Зураба Шаматави.

Секретар Ради безпеки Грузії Ґіґа Бокерія заявив, що арешт колишніх урядовців, особливо Ґіорґі Каландадзе, став політичною розправою з боку коаліції «Грузинська мрія», яка прийшла до влади.

Нагадаємо, парламент Грузії затвердив на пленарному засіданні 25 жовтня новий кабінет міністрів на чолі з прем'єр-міністром країни Бідзіною Іванішвілі, лідером коаліції "Грузинська мрія", що перемогла на парламентських виборах 1 жовтня.

На першому засіданні нового грузинського парламенту нового скликання його головою обраний Давид Усупашвілі, 44-річний лідер Республіканської партії, що входить в коаліцію "Грузинська мрія".

Позначки:
90