НОВИНИ

Парламент Грузії затвердив уряд мільярдера Іванішвілі

Парламент Грузії на пленарному засіданні 25 жовтня затвердив новий кабінет міністрів на чолі з прем'єр-міністром країни Бідзіною Іванішвілі, лідером коаліції "Грузинська мрія", що перемогла на парламентських виборах 1 жовтня.

Депутати також висловили довіру урядовій програмі "Для сильної демократичної і єдиної Грузії", в якій нова влада країни обіцяє здійснити широкомасштабні реформи.

За новий кабінет міністрів і урядову програму проголосували 88 з 142  депутатів, присутніх у залі. Проти проголосували  – 54 партійці "Єдиного Національного руху" президента Міхаїла Саакашвілі), які раніше заявляли, що не братимуть участь у голосуванні, утримались – 8.

Довіра кабінету міністрів і його програмі виражається більшістю голосів, тобто підтримкою щонайменше  76 депутатів з 150.

Новий уряд затверджено на чотирирічний термін.

Нагадаємо, на першому засіданні нового грузинського парламенту нового скликання його головою був обраний Давид Усупашвілі, 44-річний лідер Республіканської партії, що входить в коаліцію "Грузинська мрія".

За офіційними підсумками парламентських виборів, що відбулись 1 жовтня,  "Грузинська мрія" отримала 85 мандатів, партія Саакашвілі "Єдиний національний рух" представлена 65 мандатами.

Президент країни Михайло Саакашвілі визнав поразку своєї партії і заявив про перехід в опозицію.

Читайте також: Демократія виграла – Грузія програла

У відповідності з прийнятими змінами до Конституції Грузії, після інавгурації президента, якого оберуть в 2013 році, влада в країні фактично перейде до парламенту й уряду. Останнє стане вищим органом виконавчої влади. Президент буде формально пропонувати кандидатури на посаду прем'єра, але лише ті, що йому запропонує парламенту. Президент не зможе виступати із законодавчими ініціативами, скликати позачергові засідання парламенту, припиняти або скасовувати правові акти уряду.   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.