У Гонконгу продемократична опозиція здобула більшість на місцевих виборах

25 Листопада 2019, 11:53

У Гонконгу під час місцевих виборів 24 листопада опозиція отримала більше 300 із 452 місць у районних радах та контролюватиме щонайменше 17 із 18 рад. Про це повідомляє DW.

 

Згідно з інформацією про попередні підрахунки, більшість місць взяли продемократичні кандидати, які виступають проти політики контрольованої Пекіном чинної адміністрації Гонконгу.

 

Водночас зі 182 представників найбільшої у Гонконгу пропекінської партії, які брали участь у виборах, поразки зазнали щонайменше 155 кандидатів.

 

Підрахунки місцевих ЗМІ базуються на вже оприлюднених офіційних результатах для окремих виборчих дільниць, однак офіційні підсумкові дані досі не оприлюднені. Затримки з підрахунком результатів пов'язують з надзвичайно високою явкою, що склала рекордний 71 відсоток від 4,1 мільйона зареєстрованих виборців. Для порівняння – чотири роки тому участь у виборах депутатів місцевих рад взяли лише 47 відсотків мешканців Гонконгу.

 

Місцеві ради не мають значних повноважень, однак ці вибори фактично стали референдумом, який продемонстрував масову підтримку протестів, що тривають у Гонконгу вже півроку.

 

 

Нагадаємо, мітинги у Гонконгу тривають з квітня і відтоді переросли у рух за демократичні реформи. Понад 1000 людей заарештувала поліція. Таким чином Гонконг був втягнутий у найгіршу політичну кризу з 1997 року.

 

1 жовтня, у день 70-річчя Китайської Народної Республіки, протести загострилися

 

Згодом поліція Гонконгу звинуватила учасників антиурядових протестів у тому, що вони  27 жовтня підпалили магазини та кинули в поліцейський відділок бензинові бомби. 

 

Сенат США 19 листопада одноголосно ухвалив законопроект щодо ситуації з правами людини в Гонконгу. 21 листопада його схвалив Конгрес.