НОВИНИ

Сенат США ухвалив законопроект щодо Гонконгу. Китай відреагував

Документ направили до Палати представників.

Сенат США 19 листопада одноголосно ухвалив законопроект щодо ситуації з правами людини в Гонконгу. Про це повідомляє Al Jazeera

 

Після цього документ передадуть до Палати представників, яка раніше сформулювала власну версію "гонконгського" закону. Палати повинні узгодити два законопроекти в один документ, який зможе ухвалити Конгрес. 

 

Сенат також ухвалив законопроект, який забороняє постачати сльозогінний газ, перцевий спрей, кулі з гумовим покриттям та інші речі, що можуть бути використані проти населення Гонконгу, гонконгській поліції.

 

Міністерство закордонних справ та уряд Китаю засудили законопроект. 

 

"Законопроект нехтує правдою та фактами, діє за подвійними стандартами та відверто втручається у внутрішні справи Гонконгу та Китаю загалом", - заявили в китайському МЗС. 

 

Зазначається, що Китай може намагатися впливати на президента США Дональда Трампа, щоб він не підписував законопроект. 

 

Нагадаємо, мітинги у Гонконгу тривають з квітня і відтоді переросли у рух за демократичні реформи. Понад 1000 людей заарештувала поліція. Таким чином Гонконг був втягнутий у найгіршу політичну кризу з 1997 року.

 

1 жовтня, у день 70-річчя Китайської Народної Республіки, протести загострилися

 

Згодом поліція Гонконгу звинуватила учасників антиурядових протестів у тому, що вони  27 жовтня підпалили магазини та кинули в поліцейський відділок бензинові бомби. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.