У Генштабі ЗСУ відзвітували про кількість вцілілих боєприпасів у Калинівці

27 Вересня 2017, 12:00

Під час пожежі та детонації снарядів на військових складах Збройних сил України під Калинівкою Вінницької області залишилися неушкодженими 70% території арсеналу. Про це в середу в Києві повідомив офіцер Управління по зв'язках з громадськістю Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов.

"За допомогою БПЛА тільки що була досліджена територія арсеналу, було виявлено, що близько 70% території арсеналу від пожежі не постраждали", – сказав він.

Селезньов зазначив, що зараз на території арсеналу ще фіксуються одиночні вибухи боєприпасів, однак на адміністративній території біля арсеналу вже працюють групи саперів, які здійснюють заходи з мінифікації території.

"Воєнна частина знеструмлена, персональний склад евакуйований, насамеред, евакуйовані військовослужбовців строкової служби, таких близько 100", – розповів він.

По словам офіцера, зараз до заходів з локалізації пожеж на території військової частини залучені чотири пожежні танки.

Нагадаємо, у Вінницькій області пізно ввечері 26 вересня сталася пожежа на військових складах з боєприпасами Міністерства оборони України у смт Калинівка. Прокуратура кваліфікувала подію як диверсію. Станом на ранок середи, за повідомленням ЗМІ, інтенсивність вибухів у Калинівці зменшилася, а ситуація стабілізується. 

Позаштатний радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков припустив, що диверсію на військових складах у Калинівці Вінницької області могли здійснити за допомогою безпілотного літального апарату. 

У зв'язку з надзвичайною подією президент України Петро Порошенко скликав військовий комітет, а правоохоронці припинили антитерористичні навчання на об’єкті енергетики у Вінниці.

Сапери вже почали розчищення території.