У Fitch пояснили, що угода з Росією не вирішить економічних проблем України

18 Грудня 2013, 20:59

«Представлений Росією пакет знижує короткострокові суверенні ризики України, збільшені в умовах дефіциту рахунки поточних операцій і значний обсяг виплат за зовнішнім боргом», – йдеться у коментарі.

«Сукупний ефект пропозицій дасть змогу знизити дефіцит рахунку поточних операцій з 7,3% ВВП до 5,9% (залежно від обсягу імпорту) і виплатити $8 млрд боргових платежів зокрема Міжнародному валютному фонду. Більше того, обсяг державних резервів може зрости до $25 млрд дол. з нинішніх 19 млрд», – зазначає агенство.

Проте, на думку аналітиків Fitch, довгострокові ризики все одно залишаються.

«Віддавши перевагу російським грошам, а не кредиту МВФ, уряд України фактично упустив можливість провести реформи, спрямовані на відновлення економіки. Крім того, якщо угода з Росією виявиться ще і кроком убік від Асоціації з ЄС, це також уповільнить рух у бік реформ, направлених на збільшення припливу інвестицій і зростання експорту до країн Європи», – зазначають у Fitch.

Водночас, агенція визнає, що поки незрозуміло, які саме поступки Україна пообіцяла Росії в обмін на підтримку.

У Fitch спрогнозували, що угода з Росією може спровокувати подальші антиурядові протести, проте вони, ймовірно, вже не загостряться до точки розриву відносин з Росією.

«З фінансуванням з Росії Україна зможе протриматися до президентських виборів 2015 року. Проте економічні ризики, пов'язані з відсутністю структурних реформ, а також перспектива продовження внутрішньополітичних безладів відображені в нашому рейтингу України на рівні «B-» з негативним прогнозом», – підкреслили у Fitch.

Як відомо, Fitch також зазначив, що підписана угода знизить дефіцит НАК "Нафтогаз" до $1,4 млрд.

Нагадаємо, 17 грудня в Москві російський Газпром і Нафтогаз України підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів.

Експерти відзначають, що надана Газпромом знижка на газ, при всій вигідності для України, грає на руку і Росії, оскільки дозволить збільшити обсяг продажів палива.

На думку Володимира Горбача, політичного експерта Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, російський кредит не оздоровить економіку, а чекатиме запущеного дефолту.