НОВИНИ

Експерт: Більшу частину російського кредиту влада розкраде

Економіка України завдяки російським кредитам не оздоровиться, а чекатиме запущеного дефолту. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив Володимир Горбач, політичний експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва.

На думку Горбача, російські гроші не гарантують оздоровлення економіки, а лише «продовження гниття і занепаду української економіки – того стану, у якому вона перебуває останні три з половиною роки».

«Є ще велика небезпека, що значна частина цих грошей буде просто розкрадена владою, як це вона завжди інстинктивно робить не в силі утриматися. І тоді ситуація не тільки не покращиться, а погіршиться. Не забуваймо, що борги потрібно буде повертати. Наступного року потрібно повернути $7 млрд, а через 2 роки – $15 млрд», –  зазначає експерт.

За його словами, балончик із киснем дуже швидко закінчується, а на оздоровлення економіки російські гроші не працюють – «тільки на поглиблення кризових явищ, у тому числі на збільшення закупівель газу в обсягах».

«Зверніть увагу, хоча буде менша ціна, але щомісячна плата буде триматися за рахунок збільшення обсягів газу, тобто буде коливатися приблизно в межах $900 млн щомісяця. Цього вистачить, щоб перекрити дефіцити, які є зараз, соціальні виплати. Наступного року з цих $15 млрд просто нічого не залишиться, а після того росіяни більше не дадуть», наголошує Горбач.

Як стверджує експерт, «це ситуація запущеного дефолту в Україні, але тепер його запуск контролює не Янукович, а Путін».

Водночас, на його думку, ми вже не дочекаємось обіцяних коштів від Китаю чи МВФ, адже зараз все  так виглядає, що «українській владі цього вже не потрібно і вона навіть нічого не просить».

«Візит у Китай провалений, оскільки Китаю Україна цікава у зоні вільної торгівлі з ЄС, а в іншому разі – «він не дасть грошей, прекрасно розуміючи, що росіяни контролюють ситуацію в Україні».

Зараз Горбач переконаний, що переговори з ЄС були блефом Януковича.

«Я наразі переконаний, що Янукович не хотів європейської інтеграції, а підтримував переговори з ЄС, щоб домогтись кращих умов від Путіна.

Я не виключаю, що він навіть не орієнтувався, у якому поганому становищі перебуває українська економіка. Коли він про це дізнався, збагнув, то вирішив повністю піти в кабалу до Путіна – мабуть, з однією умовою – мати шанс на збереженням влади і переобрання на виборах-2015 року», – підсумовує експерт.

Нагадаємо, 17 грудня в Москві російський Газпром і Нафтогаз України підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів.

Експерти відзначають, що надана Газпромом знижка на газ, при всій вигідності для України, грає на руку і Росії, оскільки дозволить збільшити обсяг продажів палива.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.