У Донецьку протестують проти видобутку сланцевого газу

1 Березня 2013, 08:23

Мітингувальники розіграли театралізоване дійство, в якому проти народу й України виступали спільно чиновники і компанія Shell. На акції було близько 150 людей.

За словами Галини Олійникової, яка очолює громадську організацію «Мама-86», цього разу громадськість вимагає не просто радитися з нею, а заборонити видобуток.

Активісти написали листи депутатам Донецької облради, в яких вимагають припинити навіть вивчення територій. Адже саме Донецька облрада в січні ухвалила рішення про початок робіт на території області.

Активіст Олексій зауважив: «Технологія дуже екологічно небезпечна на рівні підземних і наземних вод, на рівні атмосфери. На півночі Донецької області в селі Адамовка розташовані законсервовані уранові копалини ще з радянських часів. Якщо почнуть застосовувати технологію гідророзриву, а це мікроземлетруси, тут, можливо, у нас собаки з двома хвостами будуть бігати».

На півночі області розташоване і місто Слов'янськ, неподалік якого теж ведеться вивчення території. Нещодавно у місті також пройшов мітинг, на якому мешканці висловилися проти початку видобутку газу.

Міський голова Слов’янська Неля Штепа, в четвер на мітингу у Донецьку заявила: «Зібралася купка людей, я вважаю, що це політичні розмови. Я упевнена, що ніхто не буде починати роботи без екологічної складової. Без того, як це має бути».

У самій компанії запевняють, що ніякої екологічної небезпеки для регіону немає. Обласна влада обіцяє проводити круглі столи і роботу з громадськістю, але про заборону дослідження й розробки території регіону мова не йде.

Як повідомлялось, 27 лютого більше тисячі мешканців міста Ізюм на центральній площі міста протестували проти видобутку компанією Shell сланцевого газу на Харківщині.

Нещодавно голова Львівської обласної ради Петра Колодій заявив. Що обласна рада не отримувала проект договору з компанією Chevron про видобуток сланцевого газу і не готова його погоджувати до остаточних висновків щодо екологічних ризиків видобутку на підставі серйозних досліджень з обов’язковою експертизою українських вчених.

Раніше міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков заявив, що всі питання з місцевими органами управління практично врегульовані. “Ми вийшли на порозуміння з органами самоврядування в тих регіонах, де працюватиме Chevron”, – сказав він.

Нагадаємо, Chevron та Shell було визначено переможцями конкурсів на початку травня 2012 року, консорціум ExxonMobil (40%), Shell (35%), OMV (15%) та НАК "Надра України" (10%) – у середині серпня.

24 січня у Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

Згодом віце-президент компанії Shell в Україні Грехем Тайлі заявив, що видобуток газу не розпочнеться доти, доки не будуть проведені екологічні дослідження.