НОВИНИ

Львівська облрада не готова до погодження договору з Chevron

Львівська обласна рада не отримувала проект договору з компанією Chevron про видобуток сланцевого газу і не готова його погоджувати. Про це заявив голова Львівської обласної ради Петра Колодій.

"Прикро, але міністр екології та природних ресурсів надав недостовірну інформацію. До Львівської обласної ради проект угоди не надійшов, депутати його не бачили і не знають, про що там йдеться. Зокрема, не відомо, чим обернуться сланцеві угоди для місцевих громад, на території яких Chevron планує розробку родовищ ", - йдеться в повідомленні.

"Про будь-яке взаєморозуміння мови взагалі не йде, адже обласна рада не отримала ані від уряду, ані від Chevron інформації про ризики видобутку сланцевого газу, про склад суміші, яка буде використовуватись для технології гідророзриву, про те, наскільки загрожує видобуток якістю та запасам питної води, і про гарантії безпеки для навколишнього середовища і людей", - заявив Колодій.

Голова Львівської обласної ради підкреслив, що позиція Львівської обласної ради в цьому питанні залишається незмінною.

"Перш за все ми вимагаємо висновків щодо екологічних ризиків видобутку на підставі серйозних досліджень, які повинні також пройти експертизу українських вчених. Громади повинні отримати гарантії щодо виконання інвестиційних зобов'язань компанією і ліквідації можливих екологічних загроз, а обласна рада, як орган місцевого самоврядування, повиненна детально вивчити текст Угоди про розподіл продукції, донести цю інформацію до громад і після погодження з громадами приймати рішення ", - сказав Колодій.

Нагадаємо, раніше міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков заявив, що всі питання з місцевими органами управління практично врегульовані. “Ми вийшли на порозуміння з органами самоврядування в тих регіонах, де працюватиме Chevron”, - сказав він.

Як відомо, Chevron та Shell було визначено переможцями конкурсів на початку травня 2012 року, консорціум ExxonMobil (40%), Shell (35%), OMV (15%) та НАК "Надра України" (10%) - у середині серпня.

24 січня у Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

Згодом віце-президент компанії Shell в Україні Грехем Тайлі заявив, що видобуток газу не розпочнеться доти, доки не будуть проведені екологічні дослідження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.