У Держдепі США виступили проти “Північного потоку-2” та інших проектів, які загрожують транзитному статусу України

27 Липня 2018, 15:34

Заступник державного секретаря США з питань енергоресурсів Френсіс Феннон повідомив, що Вашингтон залишається противниками російського проекту газопроводу "Північний потік-2" та іншим проектам, які загрожують статусу України як транзитної держави. Про це він повідомив у п'ятницю, 27 липня, під час телефонного брифінгу в коментарі кореспонденту Тижня.

 

За словами Феннона, найкращим способом, у який можна забезпечити продовження виконання українською стороною своєї ролі критично важливого транзитного партнера для Європи є унеможливлення реалізації російських проектів. Так, йдеться не лише про "Північний потік-2", а й – "Турецький потік".

 

Заступник глави Держдепу США наголосив, що ці проекти надають російському Газпрому можливість "відрізати" Україну від транзиту газу.

 

Крім того, що стосується можливих штрафних дій з боку США, він зазначив, що будь-який бізнес, який наразі працює в російському газотранспортному секторі, знаходиться під великим ризиком санкцій. Феннон підкреслив, що це стосується в тому числі й "Північного потоку-2".

 

Водночас він додав, що залежність Європи від поставок російського природного газу є стратегічною вразливістю, тому важливим є недопущення її домінування на ринку з метою досягнення політичних цілей.

 

Як повідомлялося, 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки  хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.  Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.