НОВИНИ

The Economist: Будівництво російського «Північного потоку-2» триває попри загрозу санкцій

Днопоглиблювальні роботи в морі для прокладання труб уже почалися біля міста Грайфсвальд на північному сході Німеччини.

Трубопровід для природного газу «Північний потік-2» (ПП2) із Росії до Німеччини давно викликає суперечки, але навіть після кількох років трансатлантичних і внутрішньоєвропейських чвар щодо цього проекту вартістю €9,5 млрд ($11 млрд) скидається на те, що його таки будуватимуть. Про це пише британський тижневик The Economist.

 

«Днопоглиблювальні роботи в морі для прокладання труб уже почалися біля міста Грайфсвальд на північному сході Німеччини. Лише за кілька тижнів робітники мають почати класти труби по дну Балтійського моря», – повідомило видання.

 

Тим часом, зауважує  The Economist, експерти вважають, що в Брюсселі політичний фокус змістився з недопущення будівництва ПП2 до обмеження його негативних наслідків для України, якій загрожує ризик втратити вигідну роль вузла для транзиту російського газу до Європи.

 

Щоправда, пише тижневик, загроза американських санкцій усе ще нависає над консорціумом, що стоїть за цим проектом. Але після останнього візиту до Європи Дональда Трампа виникає враження, що про санкції непокоїтися можна вже менше.

 

У матеріалі наголошується, що у ближчій перспективі «Північний потік-2» створить труднощі для української компанії Нафтогаз, яка торік заробила $2,8 млрд на постачанні російського газу на Захід, але регулярно потерпає від нападок із боку Газпрому. І хоча за сприяння Європейського Союзу й відбуваються перемовини між Газпромом, Нафтогазом та урядами обох країн, є побоювання, що з будівництвом ПП2 Росії не потрібно буде гарантувати чесну гру у відносинах з Україною. Це контроверсійний проект, і не без причин.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.