У Держдепі США відреагували на створення Православної Церкви України

18 Грудня 2018, 11:19

Державний департамент Сполучених Штатів Америки привітав Україну з утворенням Помісної церкви та обранням її предстоятеля. Про це повідомила прес-служба посольства України в США у Facebook.

 

Зазначається, що у Держдепі США назвалави події 15 грудня історичними для України і запевнили у подальшій підтримці.

 

"Державний департамент США у спеціальній заяві назвав встановлення незалежної Православної церкви України "історичним моментом" та запевнив у незмінній підтримці України та повазі її права вільно сповідувати релігію без зовнішнього втручання. У Держдепі також додали, що право на свободу віросповідань поширюється на всіх українців – які вирішили приєднатися до нової Православної церкви України, а також і на тих, які вирішили не приєднуватися", – йдеться у повідомленні.

 

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  Через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Вселенський Патріархат офіційно запросив митрополита Епіфанія отримати Томос 6 січня.

 

Речник УПЦ КП Євтратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту – Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

18 грудня митрополит Вінницький і Барський Симеон оголосив про перехід Спасо-Преображенського кафедрального собору у Вінниці до Православної Церкви України.