НОВИНИ

Константинополь офіційно запросив Епіфанія отримати Томос

У Константинополі вітають обрання митрополита Епіфанія новим предстоятелем Київської митрополії і підтверджують, що український владика вже "висловив свою повагу і попросив добрих побажань і благословення Матері Церкви в тому, щоб він здійснював своє предстоятельське служіння.

Вселенський Патріархат оголосив про успішне завершення роботи Об"єднавчого собору й офіційно запросив митрополита Епіфанія отримати Томос.

 

"З прославленням Бога, радістю і задоволенням, Вселенський Патріархат оголошує про успішне завершення роботи Синоду (Собору) - заснування нової Православної Автокефальної Церкви в Україні", - повідомляють на Фанарі.

 

Там вітають обрання митрополита Епіфанія новим предстоятелем Київської митрополії і підтверджують, що український владика вже "висловив свою повагу і попросив добрих побажань і благословення Матері Церкви в тому, щоб він здійснював своє предстоятельське служіння".


У повідомленні головного секретаріату Священного Синоду Константинопольської Церкви також йдеться про те, що на свято Богоявлення 6 січня заплановано співслужіння патріарха Варфоломія і митрополита Епіфанія у патріаршому соборі у Стамбулі.

 

"У цьому контексті оголошено, що Вселенський Патріарх Варфоломій запросив Його Блаженство Епіфанія співслужити Божественну Літургію на Фанарі на великому святі Богоявлення і надати йому Томос створення нової сестринської Автокефальної Церкви", - наголошується в офіційному документі.

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.

 

Речник УПЦ КП Євтратій (Зоря) ввечері у суботу повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.