У Чорному морі стартують навчання НАТО за участі України

1 Лютого 2017, 07:28

Військово-морські сили восьми держав з 1 до 10 лютого братимуть участь у навчаннях НАТО «Щит моря», під час яких відпрацюють стандартні методи відбиття повітряних, підводних і наземних атак. Про це повідомила прес-служба Військово-морських сил Румунії.

До навчань залучать 2,8 тис. військовослужбовців з Болгарії, Канади, Греції, Румунії, Іспанії, США, Туреччини та України, 16 надводних кораблів, один підводний човен і десять літаків.

Навчання відбудуться у східній частині акваторії Чорного моря на площі 80 тис. кв. км.

«Координацію навчань здійснюватиме командувач румунським флотом, а фрегат «Король Фердинанд» забезпечить керівництво військово-морської групи, що складається з міноносця, чотирьох фрегатів, підводного човна, шести літаків іноземних партнерів, а також 11 суден і чотирьох літаків, що належать Румунії», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що з третього по п’яте лютого заплановано прибуття до румунського порту Констанца іспанського і канадського фрегатів «Альмиранте Хуан де Борбон» і «Сент-Джонс», що входять до складу Другої групи постійної готовності об'єднаних військово-морських сил НАТО.

До порту також зайде есмінець ВМС США «Портер», оснащений системою протиракетної оборони «Іджіс», турецький підводний човен і фрегат «Фатіх», а також один болгарський фрегат.

Військово-морський флот Туреччини представить два фрегати, два корвети, два ракетні корвети, два тральщики, два кораблі, оснащені ракетами з рухомим стартом.

З повітря морську групу підтримуватимуть американський літак-розвідник, турецький патрульний літак, два винищувачі Військово-повітряних сил Румунії МіГ-21, а також румунський вертоліт для евакуації поранених.

Україна і Греція направить на навчання своїх військовослужбовців військово-морських сил. 

Нагадаємо, Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг заявив про наміри посилити присутність НАТО в чорноморському регіоні.

У жовтні 2016 року країни-члени НАТО домовилися про спільну присутність на східному фланзі Альянсу. Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг наголосив, що НАТО вирішило здійснити такий крок як реакцію на агресивну політику Росії.