НОВИНИ

У НАТО назвали країни, які розмістять свої війська у Балтії і Польщі. Інфографіка

НАТО вирішило посилити присутність у країнах на Сході альянсу в якості реакції на агресивну політику Росії.

На міністерській зустрічі країн-членів НАТО у Брюсселі домовилися про спільну присутність у країнах на східному фланзі Альянсу. 

Про це після завершення міністерського засідання 26 жовтня заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

Він нагадав, що на Варшавському саміті НАТО було ухвалено принципове рішення щодо розміщення батальйонів НАТО в чотирьох східних державах альянсу вже в 2017 році.

З його слві, НАТО вирішило посилити присутність у країнах на Сході альянсу в якості реакції на агресивну політику Росії.

Зокрема, до батальйону, розміщеного в Латвії, увійдуть не тільки представники Канади, які його очолюють, але і Албанії, Італії, Польщі та Словенія.

Столтенберг повідомив, що Бельгія, Хорватія, Франція і Люксембург, Норвегія, а також Нідерланди нададуть своїх військовослужбовців для участі в обороні Литви в складі батальйону, очолюваного Німеччиною.

За його словами, Данія і Франція будуть допомагати Великій Британії у складі батальйону в Естонії, а Румунія і Великобританія приєднаються до очолюваного США батальйону в Польщі.

Крім того, Столтенберг повідомив, що шість країн висловили готовність брати участь у посиленні присутності НАТО в регіоні Чорного моря. Це, зокрема, Канада, Німеччина, Нідерланди, Польща, Туреччина і США.

Генеральний секретар НАТО також заявив, що було ухвалене рішення про присутність сил союзників у Румунії. Деталі щодо функціонування та кількості цих сил, як очікується, будуть оголошені згодом.

Нагадаємо, раніше Росія перекинула ракетний комплекс Іскандер-М в Калінінградську область, що межує з Польщею і Литвою. Комплекс транспортували на кораблі з району Санкт-Петербурга.

У міністерстві оборони РФ заявили, що російські військові не раз перекидали ракетні комплекси «Іскандер» в Калінінградську область і будуть робити це в майбутньому в рамках бойової підготовки. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.