У Балоги вважають «Укриття» на ЧАЕС тимчасовою надійною спорудою

24 Квітня 2011, 19:45

«Що стосується витоку радіації, то ми маємо навколо цієї аварійної ядерної установки зараз так зване «Укриття», яке за останні роки було застабілізоване і зроблене більш безпечним. Це оцінка не лише наших експертів, будівельників, але й оцінка міжнародних експертів, що 15 років воно буде ще нести свої функції захисні, захисних бар’єрів, поки буде побудована нова безпечна оболонка, більш герметична, більш надійна», – пояснив Холоша.

За його словами, аварійні сценарії з великими викидами радіації наразі мінімізовані.

«Тому говорити зараз про те, що він «чхнув» в черговий раз – це просто не відповідає дійсності», – заявив чиновник.

Він також пояснив необхідність будівництва нової захисної арки для саркофагу четвертого енергоблоку ЧАЕС тим, що нинішнє укриття «все-таки це тимчасовий об’єкт» з продовженим на 10-15 років терміном експлуатації.

«А у довготерміновому плані все-таки повинна бути більш надійна споруда. Тому нова арка – це буде більш надійна споруда, термін експлуатації якої визначений у 100 років», – сказав Холоша.

За його словами, будівництво нової арки коштує приблизно 990 мільйонів євро.

Чиновниктакож пояснив: «На цей об’єкт також збирали гроші 19 квітня у Києві на конференції збору коштів».

Як повідомлялос, президент Віктор Янукович вважає, що завдяки зібраним на донорській конференції коштам Україна отримала можливість побудови укриття над четвертим енергоблоком ЧАЕС до 2015 року.

Глава держави нагадав, що під час донорської конференції була зібрана основна сума – близько 550 млн. євро.

Крім того, 20 квітня прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що вважає справою честі прозоре та ефективне використання коштів, зібраних на чорнобильські проекти.

Раніше, джерела в адміністрації президента заявили, що незважаючи на запевнення в безпрецедентність зібраної на конференції суми, Україна розраховувала отримати набагато більшу суму – 690 млн євро.

Ще раніше глава МНС Віктор Балога повідомив, що під час конференції Україна розраховує зібрати кошти, які б покрили дефіцит у 740 млн євро, необхідних для перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему.

Тим часом, незалежні експерти стверджують, що без урахування корупції чиновників, причетних до ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щороку з Чорнобильської зони викрадають більше $20 млн.