НОВИНИ

У Януковича не задоволені зібраною сумою на ЧАЕС

Незважаючи на запевнення в безпрецедентність зібраної на конференції суми, Україна розраховувала отримати набагато більшу суму. Про це з посиланням на джерело в Адміністрації Президента повідомила газета "КоммерсантЪ-Украина".

"За підсумками попередніх консультацій ми розраховували на 690 млн євро, але останні місяці все змінили. Багато коштів відтягнула на себе "Фукусіма". Мова йде не тільки про нульовий внесок Токіо, а й про інші країни, які резервують кошти у зв'язку з аварією в Японії", - зазначив співрозмовник із Адміністрації Президента.

За його словами, Україну розчарувала відмова ряду країн, наприклад Канади, внести свій внесок.

"Крім того, ряд європейських країн у ході переговорів висунули Україні завідомо неприйнятні умови виділення коштів. Приміром, від нас вимагали відмовитися від розвитку атомної енергетики в країні. У результаті ці країни, наприклад Данія, відмовилися від вкладу або його зведено до мінімуму", - розповіло інше джерело.

Нагадаємо, вчора в Українському домі у Києві пройшла конференція "Двадцять п'ять років чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього"​​. У ході конференції було зібрано 550 млн євро, які підуть на фінансування чорнобильських проектів, насамперед - на добудову саркофага на Чорнобильській АЕС.

Найбільший внесок серед держав - 86 млн євро - внесли США, делегацію яких очолив політолог Збігнєв Бжезінський. Внесок України на завершення чорнобильських проектів склав 29 млн євро.

Ще думають про свої внески до фонду "Укриття" представники ОАЕ, Італії, Іспанії.

У той же час деякі країни, чиї представники прибули до Києва, не змогли фінансово допомогти фонду - це Мексика, ПАР, Індонезія, Канада, Данія, Голландія та Ірландія. Відмову вони переважно мотивували складною соціально-економічною ситуацією усвоїх країнах.

Раніше глава МНС Віктор Балога повідомив, що під час конференції Україна розраховує зібрати кошти, які б покрили дефіцит у 740 млн євро, необхідних для перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.