Тисячі людей у Румунії утворили прапор ЄС під час триваючих протестів

27 Лютого 2017, 11:17

Кілька тисяч людей в Бухаресті у неділю ввечері, 26 лютого, знову вийшли на вулицю з вимогою відставки уряду. Про це повідомляє Reuters.

Всі вони підняли над головою блакитні аркуші паперу і жовті зірки та підсвітили їх телефонами, утворивши великий прапор Європейського союзу. Поліція перекрила дороги, що ведуть до площі, на якій розташовані урядові будівлі.

Це був вже 27-й день протестів, які не вщухають в країні після того, як уряд ухвалив постанову з поправками до кримінального кодексу та інші закони, які передбачали можливість для корупціонерів уникнути відповідальності.

Нагадаємо, 13 лютого у Бухаресті на площі навпроти будівлі уряду зібралося більше 50 тисяч людей, які вимагають відставки влади.

Як повідомлялося, уряд Румунії 31 січня ухвалив постанову, що декриміналізує низку злочинів і дозволяє багатьом корупціонерам уникнути відповідальності.

У результаті 1 лютого близько 300 тисяч жителів Румунії вийшли на демонстрації проти рішення уряду. За кількістю учасників демонстрацію можна порівняти з тими, що проходили в Румунії перед падінням соціалістичного режиму. Це наймасовіші протести за останні 25 років.

Після цих протестів прем'єр-міністр Румунії соціал-демократ Сорін Гріндяну пообіцяв відкликати декрет.