НОВИНИ

Антиурядові протести у Румунії спалахнули з новою силою

Десятки тисяч румун вимагають відставки уряду.

У Бухаресті на площі навпроти будівлі уряду зібралося більше 50 тисяч людей, які вимагають відставки влади. Про це повідомляє Reuters.

Протестувальники підняли над головою аркуші червоного, жовтого і синього паперу, утворивши "живий" величезний румунський прапор. Люди скандували: "Ми хочемо працювати, а не охороняти вас".

Десятки тисяч румун продовжують мітингувати й в інших містах країни, і навіть за її межами. 

Протестувальники збираються незважаючи на сильні морози - в Бухаресті температура опустилася до мінус десяти градусів морозу, в інших румунських містах стовпчик термометра знижувався і до мінус двадцяти.

Нагадаємо, 29 січня в Бухаресті близько 50 тис. людей вийшли на протест проти урядових постанов про помилування та внесення змін в кримінальне законодавство.

Як повідомлялося, уряд Румунії 31 січня ухвалив постанову, що декриміналізує низку злочинів і дозволяє багатьом корупціонерам уникнути відповідальності.

У результаті 1 лютого близько 300 тисяч жителів Румунії вийшли на демонстрації проти рішення уряду. За кількістю учасників демонстрацію можна порівняти з тими, що проходили в Румунії перед падінням соціалістичного режиму. Це наймасовіші протести за останні 25 років.

Після цих протестів прем'єр-міністр Румунії соціал-демократ Сорін Гріндяну пообіцяв відкликати декрет.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.