НОВИНИ

Міністр Румунії подав у відставку після масштабних антикорупційних протестів

Він зазначив, що ухвалив таке рішення за велінням совісті.

Міністр ділового середовища, торгівлі та підприємництва Румунії Флорін Жіану заявив про відставку. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що ухвалив таке рішення за велінням совісті. «Я думав про те, що далі робити етично, не для моєї професійної чесності, тут моя совість чиста, а для моєї дитини. Я думав про те, як я буду дивитися йому в очі і що скажу йому через кілька років. Скажу йому що його батько був боягузом і схвалив дії, які не підтримує», - написав міністр.

Нагадаємо, уряд Румунії пізно ввечері 31 січня ухвалив  постанову, що декриміналізує низку злочинів і дозволяє багатьом корупціонерам уникнути відповідальності.

У результаті 1 лютого близько 300 тисяч жителів Румунії вийшли на демонстрації проти рішення уряду. За кількістю учасників демонстрацію можна порівняти з тими, що проходили в Румунії перед падінням соціалістичного режиму. Це наймасовіші протести за останні 25 років.

Громадяни Румунії вимагали, щоб уряд скасував рішення, що дозволяє уникнути кримінальної відповідальності чиновникам, які завдали збитків на 44 тисячі євро. Також учасники протесту наполягали на відставці кабінету міністрів.

Ухвалені поправки, зокрема, звільнять від відповідальності лідера правлячої Соціал-демократичної партії Лівіу Драгнева, якого звинувачують у зловживанні повноваженнями.

Зміни мають вступити в силу за десять днів. Опозиція розглядає їх як великий крок назад для румунського суспільства з часу, коли Румунія стала членом ЄС у 2007 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.