„Сьогодні в мене складні почуття. Уперше в цей день мені нікого не хочеться вітати із святом. Навпаки, виникло бажання висловити всім нам, а головне – нашій Конституції, глибоке співчуття. І для цього є всі підстави”, – повідомила Тимошенко.
За її словами, „гарант Конституції принижує та попирає її з особливим натхненням”. „Конституційний суд – ім’ям України – освячує своїми рішеннями найбрутальнішу та найцинічнішу наругу над нею. Конституцію не поважають, її положень не дотримуються ані депутати, ані міністри, ані чиновники. Громадяни вже просто не вірять у її силу.
Але я вирішила сьогодні всіх нас усе ж таки привітати, бо наша Конституція, попри все, у нас є”, – відзначила Тимошенко.
Читайте також: Конституційна творчість доби Української революції
На її думку, поки є Конституція, поки її не понівечили і не підлаштували під себе сучасні політичні вандали, це свято Конституції – є „Днем потенційних можливостей нашої країни”.
„І тільки від нас залежить, чи будуть вони реалізовані. Конституція — це совість держави. І поки ми не навчимося жити в злагоді із совістю, ми не отримаємо державу, яка поважатиме всіх нас, своїх громадян”, – додала Тимошенко.
Як повідомлялось, Україна відзначає 17-ту річницю ухвалення Конституції.
17 травня 2012 року президент Віктор Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові, метою якого є створення та ідготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції.
Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї.
21 червня 2013 року голова конституційної Леонід Кравчук заявив, що Конституційна асамблея планує остаточно затвердити проект концепції змін до Конституції восени 2013 року.
Читайте також Конституційна асамблея: запасний варіант для влади