Тимошенко вимагає доставити її завтра у суд

23 Січня 2014, 12:00

"Враховуючи той факт, що адміністрацією Качанівської виправної колонії № 54 здійснюються дії, не передбачені чинним законодавством, а саме щодо отримання моєї згоди на етапування, а також вживаються заходи щодо фальшування актів, згідно яких я, нібито, відмовляюсь від участі у судових засіданнях у даній справі, вимагаю забезпечити мою доставку у судове засідання 24 січня", – написала Тимошенко у своїй заяві.

Крім того, екс-прем'єр-міністр вимагає з метою запобігання чергових фальсифікацій актів про нібито її відмову від участі у судових засіданнях здійснювати безперервну відеофіксацію всього процесу доставки, починаючи від повідомлення про етапування до безпосередньої доставки до суду.

"З метою недопущення можливих провокацій та об'єктивного висвітлення вказаних подій, вимагаю надати спеціальний візок для мого пересування, забезпечити присутність у моїй лікарняній палаті на момент мого вивезення до суду журналістів незалежних засобів масової інформації та/або захисників з відеокамерами з метою фіксації усього процесу моєї доставки на судове засідання", – заявила Тимошенко.

Як відомо, завтра, 24 січня, Київський районний суд Харкова планує провести чергове засідання з розгляду справи щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України".

Суд розпочав розгляд справи ЄЕСУ 19 квітня 2012 року. Юлію Тимошенко обвинувачують в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку

На жодному засіданні Тимошенко, яка з 9 травня 2012-го перебуває на лікуванні у харківській лікарні, не була.

Нагадаємо також, що 16 січня Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального процесуального кодексу, якими визначила підстави та порядок здійснення заочного кримінального провадження.