Тимошенко визнає, що «Батьківщину» і «Фронт змін» не можна вважати нейтральними партіями, на основі яких може відбутися об’єднання опозиції в єдиний партійний список.
«Батьківщина» і «Фронт змін» сильні та впливові опозиційні партії, вони мають свої плани й інтереси і не є нейтральними», – зазначила вона.
«Сьогодні час для реалізації нейтрального проекту, звичайно ж, втрачено. Сьогодні у нас – цейтнот, і організаційно неможливо знайти або створити нейтральну силу. Це вже утопія. Все треба було робити вчасно!», – підкреслила Тимошенко.
«Батьківщина» не нейтральна, вона скоріш нейтронна для чинної влади», – заявила екс-прем’єр.
Тимошенко заявила, що партія «Батьківщина» «відкладає убік свою партійну символіку, прапори та амбіції».
«Ми йдемо в цей бій разом під національним прапором та національним гербом. І в серці, і на щиті», – прокоментувала Тимошенко об’єднання опозиційних сил для участі у парламентських виборах.
«Є ще один важливий елемент організаційних домовленостей. Партія «Батьківщина» нікого не поглинає й не асимілює. У нас немає такої амбіції», – запевнила Тимошенко.
«Після перемоги на парламентських виборах усі опозиційні партії створять свої окремі групи та фракції, що входитимуть в єдину демократичну коаліцію. Це дасть можливість усім опозиційним партіям напрацьовувати свій авторитет, приймаючи правильні рішення, відповідно до власних програм та ідеологій», – пояснила вона.
Тимошенко зазначила, що про спільні дії під час виборів до Ради вже домовилися партії «Батьківщина», Народний рух Бориса Тарасюка, «Реформи і порядок» Сергія Соболєва, «Народна самооборона» Юрія Луценка, «Фронт змін» Арсенія Яценюка.