НОВИНИ

Тимошенко узгодила з Яценюком декларацію про об'єднання

Юлія Тимошенко підписала декларацію про спільну участь у виборах з Арсенієм Яценюком - як у мажоритарних округах, так і за єдиним списком. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на власні джерела.

За інформацією видання, Тимошенко передала текст зі своїм автографом через адвоката Сергія Власенка.

Заява має бути оголошена наступного понеділка, 23 квітня.

У документі Тимошенко та Яценюк заявляють про об'єднання перед обличчям встановлення в Україні авторитарного режиму. Вони домовилися сформувати єдиний список для виборів за пропорційною системою на базі партії «Батьківщина», а після виборів - спільну фракцію в новій Верховній Раді. Фактичним першим номером списку буде Яценюк.

На виконання плану про передвиборче злиття, Олександр Турчинов від «Батьківщини» та Микола Мартиненко від «Фронту змін» останні дні присвятили узгодженню єдиних кандидатів від Комітету опору диктатурі за мажоритарними округами. За словами джерел, у вівторок вони пройшли 70% мажоритарників.

Очікується, що список «Батьківщини», окрім партії Тимошенко, включатиме висуванців від «Фронту змін», «За Україну», партій «Реформи та порядок», «Народна самооборона» та Народний Рух України.

Як зазначає видання, не до кінця вирішено питання з Анатолієм Гриценком.

Поки єдиним кандидатом на посаду столичного мера залишається Віталій Кличко, але як умову для підтримки з боку Комітету опору диктатурі йому висунули своїх мажоритарників за узгодженням з КОД.

Станом на вівторок Кличко не передав свої прізвища на Турівську, де засідають Турчинов з Мартиненком. За інформацію з КОД, Кличку готові віддати 20 округів, переважно в Києві та Київській області. Сам Кличко заявив, що має 70 кандидатів-мажоритарників з 225 можливих.

Нагадаємо, 6 квітня лідер партії «Фронт змін» звернувся із заявою до генерального прокурора України, в якій просив забезпечити надання дозволу на побачення 17 квітня з Юлією Тимошенко. За словами Яценюка, ця зустріч необхідна для того, «щоб побачити Юлію Тимошенко, обговорити всі питання, які є в процесі об’єднання опозиції і вийти на остаточно узгоджений формат». 

Втім, їх зустріч так і не відбулася. У Державній пенітенціарній службі пояснили, що зустріч повинна відбуватися у кімнаті короткострокових побачень. А Тимошенко заявила, що не може самостійно туди дійти. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.