"Історія з поверненням з місій ООН вертольотів компанії "Українські вертольоти", про що так багато говорили різного роду експерти і політики, перетворилася на театр абсурду. Спроби знайти тих, хто прийме вертольоти, повернення яких супроводжувалося таким ажіотажем, закінчилися нічим. Більше того: військове відомство ігнорує і прохання використовувати вертольоти компанії для евакуації поранених, причому компанія при цьому бере на себе обслуговування цих машин. В результаті 12 вересня компанія звернулася до господарського суду міста Києва з позовом (варто замислитися над формулюванням) примусити Командування Сухопутних військ ЗСУ прийняти з оренди вертольоти", – пише Тимчук.
За його словами, компанія відкликала з міжнародних миротворчих місій 8 вертольотів, але Міноборони, у якого вона їх орендує, з незрозумілих причин не приймає машини.
"Якщо хтось щось може зрозуміти у цьому маразмі, будь ласка, роз'ясніть. Особисто я зовсім не розумію, навіщо потрібно було розривати договір з ООН і нариватися на штрафні санкції (до речі, це може означати "виліт" українських компаній з цього досить престижного ринку, і заміну їх перевізниками з Росії), псувати "миротворчий" імідж України, тільки для того, щоб переконатися, що ці вертольоти українським військовим не потрібні. Якби це було з користю для фронту – немає питань. Але в цій ситуації хто несе відповідальність за цей абсурд? На жаль, відповіді немає", – засмучується Тимчук.
Нагадаємо, що низка українських гелікоптерів беруть участь у миротворчих операціях під егідою ООН у країнах Африки.
Наприкінці серпня стало відомо, що Україна хоче повернути щонайменше 16 повітряних машин.