Туск назвав кількість країн-членів ЄС, які вирішили висилати дипломатів РФ

26 Березня 2018, 17:47

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що 14 країн-членів Євросоюзу вирішили вислати дипломатів Росії у відповідь на застосування РФ нервово-паралітичної речовини  "Новичок" для отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки на території Великої Британії. Про це в понеділок, 26 березня, він повідомив у спеціальній заяві.

 

"На пряме продовження рішення Європейської ради від минулого тижня щодо спільної відповіді на сьогодні 14 країн-членів вирішили вислати російських дипломатів", – заявив Туск.

 

Нагадаємо, 26 березня низка країна заявила про видворення російських дипломатів через отруєння екс-розвідника, а саме: Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів; Польща висилає чотирьох російських дипломатів; США вирішили вислати 60 російських дипломатів та закрити російського консульства в Сіетлі; Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям; Італія заявила про видворення двох російських дипломатів. Крім того, за даними ЗМІ, Франція та Німеччина планують вислати чотирьох дипломатів РФ.

 

24 березня  Сполучені Штати Америки і до 20 країн Європейського Союзу заявили про намір видворити російських дипломатів через отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. У процесі висилки візьмуть участь Франція, Німеччина, Польща, Ірландія, Нідерланди, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Данія і ще до дев'яти інших країн.

 

Також 14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері. 23 російські дипломати вже покинули Лондон.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.