Три роки прем’єрства Азарова: мантри про “пакращення”, лопати та “папєредніків”

11 Березня 2013, 21:04

Серед головних досягнень 2012 року Микола Азаров назвав припинення скорочення населення, збільшенням рівня економічної свободи зменшення фіскального навантаження на бізнес. Раніше – підсумовуючи два роки прем’єрства, головними досягненнями уряду Азаров назвав те, що «країну вдалося втримати від катастрофи». 

За словами Азарова минулоріч вперше за останні вісім років в країні зросло виробництво молока, а поголів'я великої рогатої худоби – збільшилось вперше з часів незалежності.

Прем’єр також хвалився, що розмір середньої пенсії в Україні зріс на 60%, тоді як у Польщі за цей час – на 10%. Окрім цього мінімальна зарплата у 2012 році зросла на 61 гривню.  Так, під час відвідування Запорізького автомобілебудівного заводу Азаров заявив, що середня зарплата в Україні становить 3,5 тисячі гривень, чим викликав сміх у присутніх, а потім один з робітників повідомив Азарова, що за повний робочий день заробляє 1,5 тисяч гривень, що прем’єр відмовився взяти на віру.

Дивіться також: Статистика «ПАКРАЩЕННЯ»

Прем'єр визнає, що влада за більш, ніж 20 років незалежності не спромоглася вивести економічні показники України на рівень 1990-го року.

На початку 2013 року уряд прийняв Державну програму активізації розвитку економіки на майбутні два роки, яку прем’єр назвав «локомотивом зростання».

У січні Азаров вказав уряду на новий етап проведення реформ президента: "Нам необхідно знайти нестандартні рішення та оптимізувати рівень життя в ході безкомпромісного впровадження реформ для розвитку країни" – сказав Азаров.

Протягом трьох років основні небезпеки і негаразди української економіки прем’єр-міністр пояснював світовою кризою, зміною цінової кон'юнктури у світі, неврожаєм, роботою "папєрєдніків", саботажем реформ чиновниками, а також діями опозиції

Зокрема, Азаров пов’язав необ’єктивне суддівство щодо українських спортсменів на Олімпійських іграх у Лондоні з тим, що українська опозиція, своєю критикою влади, створює країні негативний імідж на Заході, а ухвалення скандального мовного закону прем'єр назвав реакцією на утиск російської мови попередньою владою України.

Читайте також: «Нове покращення»: економічна програма уряду має забезпечити стійкість режиму Януковича

Разом з тим, згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в лютому 2013 року, за останні 3-4 роки життя стало гіршим для майже 43% українців, відчутно не змінилося для 39% і стало кращим для 18% населення.

За даними опитування фонду «Демократичні ініціативи», тільки 15% українців вірять, що цього року життя більш або менш налагодиться. 51% вважають, що ніякого покращення не відбудеться.

Азаров у свою чергу відзначав терплячість українців до політиків."У наших людей ще дуже багато терпіння. Здавалося б, воно повинне було давним-давно закінчитися, а вони ще терплять. Терплять "помаранчевих", терплять чорт знає кого, і нас терплять теж. Але ми хоч менше робимо поганого для них", – сказав Азаров, який вважає, що  українці йому довіряють

Варто відзначити, що Микола Азаров почав активно спілкуватись з громадянами на своїй сторінці у Фейсбуці та наголошує на важливості таких комунікацій.

Читайте також: Рожеві окуляри Миколи Азарова

Протягом свого прем’єрства Микола Азаров не втомлюється повторювати українцям, що треба не скиглити, а треба братися за лопати. Прем'єр ставив себе у приклад та наголошував, що сподіватись завжди потрібно на самого себе і це потрібно культивувати в українцях: «Я повторював і буду повторювати, що я виріс у родині, яка не соромилась брати лопату в руки, і я її не соромився брати і ніколи не буду цього соромитись».

Під час аномальних снігопадів узимку 2012 року прем'єр закликав українців брати лопати і самостійно прибирати сніг біля своїх будинків.

У 2011-му він закликав людей не скиглити і братися за лопати і самим вирощувати собі їжу – так прем'єр прокоментував здорожчання овочів. «Куди поділися всі наші районні плодоовочеві бази? Де робота споживчої кооперації? Чому підзабуті традиційні українські цінності: не треба скиглити, треба брати лопату і годувати свою сім’ю?», – сказав Азаров на засіданні Кабміну.

Також Азаров пропонував міністрам вийти самим та залучити громадськість до суботників з прибирання та благоустрою територій. 

Окрім цього, в 2011 році Азаров під час візиту до Дніпропетровського національного університету порадив студентам ходити пішки, якщо не вистачає стипендії. На запитання студентів про ймовірність підвищення стипендій, він відповів: «Студентські роки – це час випробувань». 

Як відомо, 11 березня 2010 року Микола Азаров  був обраний прем'єр-міністром. До відставки Кабміну після  вибрів в 2012 році Азаров встановив рекорд перебування на посаді прем’єра –  999 днів. 13 грудня 2012 року президент Віктор Янукович підписав указ про призначення Миколи Азарова прем’єром.