НОВИНИ

Азарову найбільше заважають світова криза і "папєрєднікі"

Основні небезпеки і негаразди для української економіки прем’єр-міністр Микола Азаров, якого президент на початку цього тижня відправив у відставку, найчастіше пояснює світовою кризою, зміною цінової кон'юнктури у світі, неврожаєм, а також діями попередників.

Чи не найчастіше Азаров згадує про світову кризу, зокрема, економічну рецесію в Євросоюзі; банківську та боргову кризи.

Прем'єр неодноразово заявляв про ризики для української економіки, пов'язанi зі світовою рецесiєю, наголошуючи, що "криза Україну не обминає - вона нас серйозно зачiпає".

Буквально сьогодні, коментуючи проект держбюджету на 2013 рік, він зазначив: "На превеликий жаль, він знову антикризовий, оскільки світова криза знову наступає на Україну. Тому бюджет максимально економний".

Торік Азаров у китайському місті Санья скаржився на кризу в Лівії, яка призвела до подорожчання нафти і, відповідно, бензину.

"Нам потрібна стабільність у світі - політична та економічна. Таке зростання цін на нафту і, відповідно, на газ - це перш за все гальмування економічного розвитку - і світового, і нашого", - заявив тоді Азаров.

А в жовтні нинішнього року Азаров прогнозував зростання цін на енергоносії у зв'язку з антикризовими заходами, які приймаються США та ЄС. "У цих заходах є й плюси, пов'язані з можливою активізацією світової економіки, а є й мінуси, пов'язані з тим, що для нас дорожчатимуть енергоносії", - заявив тоді Азаров.

Наприкінці листопада Азаров пов’язував падіння українського ВВП із погіршенням світової кон'юнктури та неврожаєм.

"Ми орієнтувалися на економічне зростання (у 2012 році – ред.) приблизно 3,5%. Добре, якщо матимемо плюс по завершенню року", - сказав він. За його словами, це пов'язано, перш за все, зі зміною цінової кон'юнктури на українські традиційні товари експорту і падінням попиту на них. Крім того, серед причин  Азаров назвав в той факт, що аграрний сектор недоотримав у поточному  році приблизно 10 млн т зерна.

Поза тим Азаров часто згадує своїх попередників, а особливо Юлію Тимошенко, яких він завжди намагався зробити винуватцями всіх лих у країні.

"Нашi опоненти забули, куди вони завели країну: вони завели її в колосальнi борги, в розвал економiки, практично повне зупинення будiвельного комплексу", - заявляв Азаров.

Нинішній виконуючий обов'язки глави Кабінету Міністрів Микола Азаров пропрацював на посаді прем'єр-міністра 999 днів. Це - рекордний показник серед українських прем'єрів.

Друге місце за тривалістю безперервного перебування на посту глави уряду займає попередниця Миколи Азарова - Юлія Тимошенко. Вона пропрацювала прем'єром 812 днів - із грудня 2007-го по березень 2010 року.

Читайте також: Рожеві окуляри Миколи Азарова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.