Традиційні опоненти і новий союзник Китаю

Світ
6 Серпня 2021, 20:05

Мешканцям Гонконгу в США дозволили залишитись ще на деякий час у відповідь на придушення Пекіном демократії на китайській території.

Байден доручив Департаменту внутрішньої безпеки відтермінувати виселення н до 18 місяців для жителів Гонконгу, що наразі проживають в Америці, посилаючись на "вагомі причини зовнішньої політики", пише міжнародна агенція Reuters.

"Протягом останнього року КНР продовжувала наступ на автономію Гонконгу, підриваючи демократичні процеси та інститути, що залишилися, накладаючи обмеження на академічну свободу та розправляючись зі свободою преси", – сказав Байден.

Поки невідомо, на скількох людей поширюється ця пропозиція, але очікується, що переважна більшість жителів Гонконгу в США матимуть право залишитись, стверджує один із чиновників адміністрації президента США.

У Білому домі заявили, що цей захід чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати "не будуть стояти осторонь, оскільки КНР порушить свої обіцянки Гонконгу та міжнародному співтовариству".Також деякі із біженців можуть отримати дозвіл на працевлаштування, сказав міністр внутрішньої безпеки Америки Алехандро Майоркас.

На рішучі дії у протистоянні КПК наважилась і Австралія – міністерка закордонних справ країни Меріс Пейн заявила, що Австралія не йтиме на умови, встановлені Китаєм для відновлення дипломатичних каналів між країнами.

Відносини між країнами стали натягнутими, коли у квітні минулого року прем’єр-міністр Скотт Моррісон закликав провести незалежне розслідування щодо походження COVID-19.

Меріс Пейн також підкреслила жорстку позицію Австралії щодо Китаю у онлайн-зверненні до китайських підприємств, що базуються у Канберрі.

"Австралія не ставить жодних умов для діалогу", – сказала міністерка під час щорічного зібрання організації австралійсько-китайської ділової ради. Вона визнала, що перспективи відносин між Австралією та Китаєм були поганими і немає шляху до нормальної комунікації.

"Ми не можемо виконати такі умови, які висловлені у відомому списку із 14 скарг, висловлених у ЗМІ минулого року",-сказала Пейн. Йдеться про список із 14 скарг на уряд Австралії, який просочився із посольства Китаю у листопаді минулого року. Це сталося після запровадження минулого року Китаєм мита на австралійські вина до 218%, хоча КНР є основним ринком експорту австралійський вин і від тарифів постраждало багато фермерів.

Натомість Перу, один із тривалих союзників США, визначає співпрацю з Китаєм як один із стратегічних державних напрямків. “За свій перший тиждень перебування на посаді нова адміністрація Перу під керівництвом президента Педро Кастільо налаштувала дружні стосунки із найважливішим комерційним партнером Андської держави та основним покупцем його міді, важливого джерела податкових надходжень”, – пише видання South China Morning Post.

Інавгурація Кастильо відбулась 28 липня. Відтоді представники адміністрації встигли зустрітися із послом КНР та керівниками гірничодобувної промисловості Китаю щоб обговорити посилити попередню угоду про вільну торгівлю, вперше підписану в 2009 році, пише видання з посиланням на Reuters.

Податкова політика щодо видобутку корисних копалин буде мати вирішальне значення для Китаю, адже його компанії є важливими видобувачами міді в Перу.

Педро Кастильо також вакцинуватиметься китайською вакциною від Covid-19, хоча Pfizer є основною вакциною, що використовується в Перу. Президента щеплять Sinopharm, яка минулого року потрапила в скандал через секретну ранню вакцинацію кількох перуанських чиновників.