Топ-радники Трампа переконували його підтримати Зеленського. Він відмовлявся слухати – ЗМІ

4 Листопада 2019, 16:36

Троє топ-радників президента США Дональда Трампа у травні переконували його, що український лідер Володимир Зеленський є союзником США та заслуговує на підтримку. Про це 2 листопада повідомляє The Washington Post. із посиланням на сучасних та колишніх американських посадовців. 

 

Зазначається, що щойно радники почали його переконувати, Трамп "накинувся на них" і почав звинувачувати в тому, що вони намагаються "збити його з пантелику". 

 

Секретар із питань енергетики Рік Перрі запевняв президента, що новий український лідер відрізняється від старої влади і є реформатором. Утім, Трамп не хотів слухати цього. 

 

"Вони – жахливі, корумповані люди", – говорив він.

 

Під час слухань свідків у рамках розслідування щодо імпічменту Трампа у Конгресі посадовці та дипломати також часто згадують "непереборну недоброзичливість" президента до України. 

 

 

 "Ми ніколи не могли цього зрозуміти", – заявляв колишній співробітник Білого дому про антипатію Трампа до України. 

 

У Білому домі не відповіли на запит журналістів про коментар. 

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови 25 липня. Вона стала приводом до імпічменту президента США. Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну з метою отримання політичної вигоди на президентських виборах у США.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

2 жовтня Трамп заявив, що заблокував військову допомогу Україні через високий рівень корупції і щоб змусити ЄС надавати більше допомоги. За його словами, він розблокував військову допомогу на особисте прохання сенатора Республіканської партії Роба Портмана.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори 2016 року. За словами Тейлора, спершу ці вимоги висувалися як умова для зустрічі Трампа і Зеленського. Пізніше дипломат дізнався від посла США в ЄС Гордона Сондленда, що від розслідувань "залежить все", зокрема і заморожена військова допомога Україні.

 

23 жовтня Трамп заперечив свідчення Тейлора і заявив, що взагалі його не знає

 

31 жовтня Палата представників ухвалила резолюцію щодо розслідування у рамках імпічменту.