Томенко назвав абсурдом погрози «регіоналів» притягти до суду Литвина

5 Липня 2012, 23:03

«Це повний абсурд. Регламент чітко передбачає  і дає 15 днів голові Верховної Ради (на прийняття рішення про підписання закону – Ред.). І коли голова ВР має висновки регламентного комітету або науково-експертного управління, то він ніколи це не підписує. Ми повертаємось у сесійну залу та доголосовуємо. Так завжди було. Тому от ця придумка, що «ми судом забов’яжемо»… Друзі, такого немає у природі ніде», – сказав Томенко.

З його слів, ситуація з голосуванням за мовний закон засвідчила «розвал»  парламентської більшості, тому  потрібно створювати новий уряд та нову систему координат. «Треба або закрити цей парламент до нових вибрів, він уже немає легітимності ні суспільної, ні політичної, або тепер сформувати нову більшість, сформувати новий уряд і повернути іншу систему координат»,  – сказав Томенко, зазначивши, що неправильно «робити крайнім Литвина».

«Закон всковирнув систему відносин у владі і виявилось, що там не все гаразд», – закінчив Томенко.

Як повідомлялось, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов припускає можливість подачі судового позову проти голови Верховної Ради Володимира Литвина при відмові підписання ним закону "Про основи державної мовної політики". При цьому  Єфремов вважає заяву Литвина про відставку з поста голови Ради емоційною і сподівається прийти до консенсусу зі спікером і переконати його продовжити роботу.

Нагадаємо, 4 липня голова парламенту Володимир Литвин і його заступник Микола Томенко подали у відставку на наступний день  після того, як більшість у Верховній Раді  проголосувала за законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики".

Читайте також: Харків-2: ухвалення закону про русифікацію України, продовжило серію капітуляцій Януковича перед Кремлем

Погоджувальна рада Верховної Ради розгляне 6 липня питання відставки Литвина.

Раніше  прес-служба партії "Фронт змін" повідомила, що Литвин провів зустріч із лідерами об'єднаної опозиції, на якій заявив, що не підписуватиме прийнятий закон за жодних умов, однак пізніше прес-секретар спікера спростувала цю інформацію.

У свою чергу, народний депутат Анатолій Гриценко заявив, що сім депутатів чули, як Литвин обіцяв не підписувати мовний закон.