Тілесне задоволення

ut.net.ua
23 Травня 2008, 00:00

 

 

  

Романтичне освітлення, ароматичні свічки, спокійна музика. Тіло ніби тане під дотиком сильних і водночас ніжних рук. Повна релаксація змінюється всеохопним збудженням… Ні, мова піде про масаж, а не про те, про що ви щойно подумали.
 
Тисяча й один масаж
 
Правильний масаж може творити дива. Він тонізує після втомливого дня, розслабляє після стресу, підтримує жінок у формі, коли на горизонті
з’являється їх лютий ворог – целюліт. Але найголовнішими, звісно, є його цілющі властивості: за допомогою масажу можна впливати на внутрішні органи, він сприяє регенерації шкіри, відновлює м'язову тканину, пришвидшує кровообіг, підвищує імунітет, нормалізує сон тощо.
 
Наразі є величезна кількість технік масажу: класичний та лікувальний масаж, еротичний, самомасаж, ітайський традиційний масаж, масаж
ніг (фут-масаж), дитячий, фітнес, антицелюлітний, спортивний, підводно-струменевий, аювердичний – перелік може бути продовжений.
 
Втім, якщо з видами масажу проблем немає, то знайти справді майстерного масажиста дуже складно.Найчастіше люди методом спроб та помилок, перепробувавши багатьох майстрів, нарешті знаходять «свого» фахівця. Як же зробити це з мінімальною витратою часу й максимальною ефективністю?
 
Почнемо з того, що кожний масажист має знати основи анатомії людини та фізіологічної дії масажу на організм. Треба, щоб він мав медичну освіту. Згідно з вимогами Міністерства охорони здоров'я України, медична освіта необхідна масажистові незалежно від того, куди він прийшов влаштовуватися на роботу – до поліклініки, салону краси чи на спортивну базу.
 
«Перед початком сеансів масажист обов'язково проводить консультацію з пацієнтом і діагностує стан його шкіри – розповідає Ганна Рябокінь, фахівець одного з провідних столичних салонів краси. – Під час розмови майстер повинен з'ясувати, чи немає в людини протипоказань, а саме таких захворювань, як варикозне розширення вен, астма, серцеві недуги, онкологічні хвороби. До кожного пацієнта підбирає індивідуальну техніку масажу. В деяких випадках може порадити цілий комплекс процедур: масаж, обгортання, плавання, гімнастику».
 
На ефективність процедури також впливає технічна підготовка майстра, умови проведення масажу, правильне положення пацієнта й фахівця, фізичний стан клієнта, тривалість процедури й усього курсу масажу (як правило, 10–15 процедур).
 
Масаж при свічках
 
Є кілька супровідних ознак гарного масажу – освітлення (свічки), ароматерапія (палички, лампи), тепло рук і тепле приміщення, приємна музика (шум моря, крик чайок, східні мелодії).
 
Фаховий масажист підбирає олії кожному пацієнтові індивідуально як за запахом, так і за складом. Найчастіше використовують нейтральні олії, наприклад, олію з виноградних кісточок, яка є гіпоалергенною. 
 
Під час проведення сеансу на руках масажиста і пацієнта не повинно бути ніяких оздоб – каблучок, браслетів, годинників тощо. Масаж – це робота на енергетичному рівні.  Вважають, що метал має властивість забирати енергію.
 
Масаж втратить на приємності, якщо від масажиста відчуватимуться різкі запахи – сигарет, одеколону. Перед початком сеансу кваліфікований фахівець розмовляє з пацієнтом, встановлює психологічний контакт. Адже непогано, коли масажні процедури впливають не тільки на тіло, але й на душу.
 
Вважається добре, коли чоловік робить масаж жінці й навпаки. Це як Інь та Янь у східній філософії – відбувається обмін енергіями. Але на практиці чомусь жінки частіше віддають перевагу саме жінкам-масажисткам, а чоловіки – чоловікам. У салонах краси, фітнес-центрах все ж таки більше жінок-масажисток.
 
Фахівці радять робити масаж у першій половині дня. Поліпшується кровообіг організму, й людина приходить на роботу з новими силами та ідеями.
 
Існує думка, що масажист повинен володіти великою м'язовою силою. Це зовсім не так: в основі роботи масажиста не сила, а вміння працювати ритмічно як правою, так і лівою руками, долучати до роботи тільки ті м'язи, які виконують намічений прийом, використовувати для посилення дії вагу свого тіла, здійснювати часту зміну груп м'язів, котрі «працюють». Якість роботи масажиста залежить від легкості дотику, від рівня розвитку м'язового відчуття.
Але найголовнішою вимогою є знання технік масажу.
 
Масаж не має викликати у вас хворобливих відчуттів. І в жодному разі не залишати на шкірі синіх або багряних плям.
 
Вам же перед процедурою необхідно прийняти теплий душ. Добре відвідати перед масажем сауну – відкриваються пори, розслабляються м’язи. Бажано перед початком курсу зробити пілінг, тобто зняти ороговілі частинки шкіри. Під час процедури все тіло та особливо масажовані м'язи й суглоби повинні максимально розслабитися.
 
Масаж треба робити на кушетці – масажному столі. Майстер під час процедури може використовувати два валики, один з них підкладає під голову, а інший застосовує під час масажу колінного суглоба. Це – ідеальні умови. Масаж спини й голови проводять на спеціальному кріслі або на спинці стільця. В побуті масаж можна робити й на кушетці, й на столі, й на підлозі. Під час сеансу фахівець може використовувати масажери або аплікатори Ляпка (гумові пластини із закріпленими в них голочками).
 
Бальзам, шоколад, каміння
 
Особливо модним зараз є тайський масаж – традиційний і футмасаж (тільки ноги до колін). Для такої процедури використовують спеціальні тайські бальзами, кожну ділянку тіла опрацьовують точково. Цей масаж має багато цілющих власти востей – знімає головний біль, приносить користь м'язам спини, позитивно впливає на внутрішні органи. Його рекомендують робитит влітку: зникає набряк ніг, у всьому тілі з’являється особлива легкість.
Вартість сеансу масажу коливається в межах від 250 грн (салон краси середнього класу) до $100. Відсоткове співвідношення жінок і чоловіків, які відвідують сеанси, становить приблизно 70% до 30%. Хоч останнім часом чоловіки теж стали себе більше любити й частіше робити такі процедури. Жінки віддають перевагу антицелюлітному масажу, шоколадному масажу (використовують розігріте масло какао), а чоловіки найчастіше обирають спортивно-оздоровчий, ароматичний, хот-стоун (масаж гарячим камінням).
 
Однак який би вид масажу ви необрали, він має забезпечити вам багато позитивних емоцій. І якщо у вас немає протипоказань, його можна робити хоч би для того, щоб отримати це задоволення. Тому нікуди не поспішайте. Дихайте рівно й глибоко. І насолоджуйтеся так… як можна насолоджуватися тільки під час масажу.