За словами видання, в розпал кіпрської кризи в Росії панувала неабияка втіха з приводу проблем податкових біженців. А в Держдумі навіть попросили опублікувати список усіх росіян, котрі мають гроші на Кіпрі, щоб «побачити, хто є патріотом, а хто – кіпріотом».
Як зазначає The Foreign Policy, пов’язані з «ліберальною» опозицією олігархи Алєксандр Лєбєдєв і Міхаіл Прохоров практично визнали вплив кризи на Кіпрі. Лєбєдєв сказав, що внаслідок перевірки його банківського рахунку на Кіпрі він втратить близько $10 тис., а Прохоров заявив, що на Кіпрі зареєстровано його компанію Onexim LTD. Серед інших відомих «російських кіпріотів» видання називає енерготрейдера Алішера Усманова і друга Путіна Гєннадія Тімченка, а також партнера Путіна по дзюдо з Санкт-Петербурга Аркадія Ротенберга, який має близькі зв’язки з Газпромом.
«Передбачаючи, що все у світі крутиться навколо Росії, багато хто в Москві скаржиться, що причиною розробки Німеччиною угоди було покарати росіян, які ухиляються від сплати податків.
«Це схоже на експропріацію активів у більшовицькому стилі, можливо, існує узагальнення, що всі російські гроші вкрадені, а тому до їх власників треба ставитись як до бандитів», – сказав Ігор Бунін, директор одного з найстарших російських аналітичних інститутів Центру політичних технологій», – пише The Foreign Policy.
«Але після початкової хвилі обурення (пов’язаної з оголошенням умов угоди) Путін і його високопосадовці відносно спокійні. Але зрештою це може дати президенту промінь надії. Зважаючи, що їх улюблені податкові притулки закриваються, а нове американське законодавство загрожує санкціями проти них через порушення прав людини, російські еліти, ймовірно, будуть більш схильні тримати гроші в країні, що дозволить зробити їх більш залежними від доброї волі президента», – йдеться в статті.
Читайте також: Недофедерація. Регіональні реформи Путіна перетворили Росію неоімперію