НОВИНИ

Кіпр отримає фінансову допомогу у € 10 млрд

Рішення про фінансову допомогу Кіпру схвалене всіма країнами єврозони, а також інститутами, залученими в переговори - Єврокомісією, МВФ і ЄЦБ. Про це розповів глава Єврогрупи Йерун Дейсселблум за підсумками позачергового засідання ради, що відбулася 24 та в ніч на 25 березня.

"Воно підтримане всіма країнами єврозони. І трьома інститутами", - сказав Дейсселблум на прес-конференції після засідання Єврогрупи.

Основними рішеннями були плани реструктуризації другого найбільшого банку острова, кредитна допомога Кіпру.

Засідання Єврогрупи 24 березня відкладалося на кілька годин через тривалі переговори Кіпру з представниками потенційних міжнародних кредиторів - МВФ, ЄЦБ, ЄК, Євроради, на яких узгоджувалися основні параметри допомоги, які потім лягли на стіл обговорення Єврогрупи.

За словами Дейсселблума, міністри фінансів країн єврозони (Єврогрупа) на позачерговому засіданні в ніч на 25 понеділок підтвердили розмір фіндопомоги Кіпру від єврозони і МВФ в розмірі до €10 мільярдів.

Глава МВФ Крістін Лагард зазначила, що "трійка" кредиторів зараз знаходиться на Кіпрі і повинна завершити формування технічних деталей плану допомоги країні.

Єврогрупа також погодила реструктуризацію другого найбільшого банку Кіпру Laiki bank шляхом поділу його на "хороший" і "поганий" банки. Глава Єврогрупи додав, що це рішення було узгоджено Кіпром і представниками потенційних кредиторів - ЄС і МВФ, до зустрічі Єврогрупи в неділю - ніч понеділка. Свій внесок у реструктуризацію банку внесуть і акціонери, і власники бондів банку, і власники незастрахованих депозитів (понад 100 тисяч євро).

Депозити до €100 тисяч не постраждають. При цьому податок на депозити понад €100 тисяч у найбільшому банку Кіпру Bank of Cyprus складе до 30%, повідомляє Кіпрське агентство новин з посиланням на джерела в уряді за підсумками екстреного засідання Єврогрупи.

"Поганий" банк з часом перестане існувати, говориться в матеріалах Єврогрупи. Така реструктуризація дасть внесок у фінансову допомогу Кіпру у €4,2 мільярда, сказав глава Єврогрупи. Водночас, влада Кіпру повинна буде продовжити переговори з владою Росії про внесок у фінансову допомогу Кіпру, оскільки це важливий аспект підтримки острова, вважає Дейсселблум.

"Я впевнений, що уряд Кіпру продовжить переговори з російським урядом, особливо по кредиту. Це досить необхідно. Ми сподіваємося на її (Росії) внесок у загальний пакет. Так, вони повинні будуть поговорити (з Москвою)", - сказав він.

Нагадаємо, в ніч проти 23 березня парламент Кіпру схвалив законопроект про реструктуризацію банків країни.

Напередодні парламент відмовився введести примусове списання частини депозитів у вигляді "податку". У запропонованому законопроекті пропонували списати 6,75% депозитів сумою в 20-100 тисяч євро, і 9,9% з більших вкладів. Попереднє рішення про списання було прийнято урядом за наполяганням кредиторів ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.