НОВИНИ

Андрєй Піонтковський: Путін вже вирішив питання звільнення Мєдвєдєва

Президент Росії Владімір Путін вже готує заміну прем’єр-міністру Дмітрію Мєдвєдєву. Про це з посиланням на думки експертів пише американське видання The Washington Times.

Як зазначає видання, російські і західні аналітики переважно сходяться в думці, що звільнення Мєдвєдєва і подальший спад його політичної кар’єри є неминучими.

«Путін вже прийняв рішення щодо Мєдвєдєва. Тепер лише питання часу, коли він піде», - вважає російський політолог, юрист та журналіст Андрєй Піонтковський.

«Це станеться, коли буде найбільш вигідно Путіну», - додає він.

«У політичному сенсі Мєдвєдєв вже живий мрець», - вважає аналітик Московського Центру Карнегі Ніколай Петров.

The Washington Times пише, що роздратування Путіна Мєдвєдєвим почасти пояснюється його переконанням, що підтримка Мєдвєдєвим реформ під час свого президентства породила антипутінський рух. А будучи вже прем’єр-міністр Мєдвєдєв публічно висловив симпатію критикам Путіна. Аналітики також припускають, що відставка Мєдвєдєва допоможе Путіну ізолювати високоповажних прибічників політичних, соціальних та економічних реформ.

Серед можливих наступників нинішнього прем’єр-міністра називають нинішнього мера Москви Сєргєя Собяніна, міністра оборони РФ Сєргєя Шойгу та міністра фінансів Алєксєя Кудріна.

Читайте також: Віктор Єрофєєв: «Владімір Путін втратив статус «улюбленого царя»

«Новий елемент стратегії Кремля - прагнення дисциплінувати своїх прихильників і послабити ці групи в еліті, серед якої Владімір Путін має обмежене довіру», - вважає аналітик Центру східних досліджень Ядвіга Рогоза.

«Кремль починає ставитись до них, як до групи, яка не обов'язково підтримає президента у разі посилення проблем і швидше спробує створити свій власний політичний капітал, граючи на такій нестабільності», - додає вона. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.