The Foreign Policy: шість ураганів, що змінили хід історії

1 Листопада 2012, 20:51

Імперія монголів ще в XIII столітті двічі мала змогу поставити Японію на коліна. Та двічі її зупинили – тайфун й шторм, відомий як «божественний вітер»  чи «камікадзе». 

Іспанську армаду, що мала намір напасти на Англійський канал у XVI столітті, спочатку сколихнув шторм, а вже після другої невдачі нападу – скелі біля берегів Ірландії. Загалом через погодні умови іспанці втратили більше кораблів, ніж у бою.

Французька революція також була спричинена поганою погодою. Град, що в 1788 році знищив врожай у селищах поблизу Парижа, зробив зерно на вагу золота і дев'ять місяців потому "підняв" революцію.

Бангладеш в 1971 році здобув незалежність від Пакистану саме завдяки циклону Бхола, що знищивши врожаї та села, викликав ще більші суперечності, що вилилися в громадянську війну.

Катріна – один з найпотужніших ураганів в історії Сполучених Штатів,  у 2005-му році виявив непідготовленість Джорджа Буша та уряду до надзвичайних обставин. Власне, він змусив послабити агресорську політику щодо Іраку та повернутися обличчям до «ворогів» – Венесуели й Куби, що першими протягли руку допомоги.

Циклон Наргіс, що охопив Бірму в 2008 році, викликав хвилю критики європейських політиків на адресу правлячої хунти, що не лише відмовлялася від допомоги ООН, а й не надавала реального харчового забезпечення постраждалим. Саме «штучна катастрофа» поклала кінець військовій хунті.

Натомість Сполучені Штати вже починають оговтуватися від масштабного урагану, проте чи надовго стане відомо вже 6 листопада.

Нагадаємо, що ураган "Сенді" вже зупинив хід президентської кампанії в США та зірвав попереднє голосування у кількох штатах.

Як пише Foreign Policy ураган також може спричинити несподівані результати виборів. 

«Політологи виявили, що несприятлива погода може в день виборів зіграти на руку республіканцям. Проте від Барака Обами залежить, чи зможе він втримати кермо влади під ударами стихії», – зазначає видання.