Чи не першою від радянських символів відмовилася Угорщина. Законодавством Угорщини схрещені серп і молот, а також п'ятикутна зірка розглядаються як «символи деспотизму», а їх використання визнане як таке, що суперечить суспільним інтересам.
Публічне використання радянської символіки також законодавчо заборонено (нарівні з нацистською) у Латвії, Естонії та Литві (крім вживання в інформаційних, музейних і подібних цілях).
У 2009-му президент Польщі Лех Качиньський підписав указ, що забороняє купівлю, розповсюдження та зберігання радянської символіки. Комуністична символіка також перебуває під забороною у Чехії.
2011 року парламент Грузії прийняв «Хартію свободи», згідно з якою на території країни забороняється використання комуністичних та фашистських символів. Документ також передбачає зміну назви населених пунктів, які мають відношення до радянського минулого.
А 12 липня 2012 року парламент Молдови засудив злочини комуністичного режиму в колишній Молдавській РСР і заборонив використання комуністичної символіки на території країни.
В Україні комуністичні символи поки не заборонені офіційно на всій території країни. Однак у деяких регіонах такі заборони вже запроваджено. Йдеться про Львівську, Тернопільську, Івано-Франківську та Волинську області, де місцева влада вже неодноразово забороняла використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки. Втім, такі дії влади на місцях оскаржують представники прокуратури.
Нагадаємо, комуністичний тоталітаризм засуджений в Резолюціях ПАРЄ «Про злочини комунізму та потребу їх засудження» 2006 року, «Возз’єднання розділеної Європи» 2009 року, Резолюції Європарламенту «Про європейську свідомість і тоталітаризм» 2009 року, Празькій декларації «Про європейську свідомість та комунізм» 2008 року.
2 квітня 2009 більшістю голосів Європарламентом затвердив Європейський день пам'яті жертв сталінізму і нацизму.