"Комітет міністрів вважає, що рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко Україна не виконала. А це значить, що Україна зобов’язана його виконати і прозвітувати про це Комітету Міністрів. Оскільки особливу увагу нашої держави звернули на те, що визнано порушення статті 18 Конвенції, то зрозуміло, що справи Тимошенко та Луценка стоятимуть поряд у списку Комітету міністрів", – зазначила Теличенко.
За її словами, тепер уряд України повинен показати, що проведено спроможне та ефективне розслідування причин порушення статті 18, виправлено ситуацію таким чином, щоб у майбутньому не було аналогічних порушень.
"Уряд також зобов’язаний показати, що було зроблено все можливе, щоб поновити права заявників. Після відмови порушити кримінальні справи про незаконне втручання у кримінальний процес за заявами Юрія Луценка, після відмови в допуску до Верховного суду України захистові Юлії Тимошенко тепер уряд повинен самостійно ініціювати і порушення кримінальних проваджень, і перегляд вироку у газовій справі", – вважає Теличенко.
Вона наголосила, що Україна надто швидко накопичує кількість невиконаних рішень ЄСПЛ, зокрема таких, які мають суспільний резонанс, а це означає, що Україна демонструє неповагу до європейських цінностей та небажання виконувати рішення інститутів РАДИ Європи.
"Це може призвести до застосування санкцій – тимчасового припинення повноважень української делегації в РЄ чи позбавлення права голосувати. Враховуючи, що навіть якщо буде підписано Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС в листопаді, нашій державі все ще треба буде подолати довгий шлях до того, щоб стати справді частиною Європи, повноправним членом ЄС, наші проблеми в Раді Європи будуть дуже зайвими", – вважає Теличенко.
Як відомо, 26 вересня Комітет міністрів Ради Європи оцінив виконання Україною рішення Євросуду у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
"У своєму рішенні міністри відзначили складні питання щодо виправлення виявлених порушень у справі Тимошенко проти України, так само як і у випадку Юрія Луценка, зокрема щодо реагування на порушення статтей 5 та 18 Конвенції", – йдеться у рішенні Комітету міністрів Ради Європи.
Як відомо, 30 квітня Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично вмотивованим.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович під час зустрічі з главами держав «Групи друзів України» у Нью-Йорку заявив, що питання Тимошенко буде вирішено до 21 жовтня.
Водночас в інтерв’ю Bloomberg Янукович заявив що чинне законодавство не дозволяє звільнити Юлію Тимошенко або ж відпустити її на лікування за кордон.